Statistiky po Dánsku: Severská šichta naruby. A slyšeli jste ten balvan?

Foto: Jakub Knap

Možná už jste si zvykli, že svár s Dánskem většinou končí 2:1 (na jakoukoliv stranu). Ale tohle? Nekonvenční podívaná v české metropoli vyústila v opravdové rodeo. Pár věcí z pohledu statistik vskutku vyčnívá...

Ťuky, ťuk! Tříbodová vrata konečně otevřena. Po šedesáti minutách Češi složili Dány naposledy 4. května 2012. Po ledě tehdy kroužili i Tomáš Plekanec (současný asistent trenéra) a Petr Nedvěd (současný generální manažer).

Sniperovi žuchnul ze srdce balvan. K tomuhle momentu se všichni upínali. Dominik Kubalík loni na MS pálil ostrými, nakonec sebral korunu pro krále střelců. Letos první tři duely ani ťuk – úleva nastala až při čtvrtém pokusu.

„Dostal jsem to na zlatém podnose,“ děkoval parťákovi ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Středa 15. května 2024

Dichow v permanenci. Obvykle to tak bývá. Přikládáte pod kotel, stupňujete tlak... Ale dánský gólman se staví na hlavu. Tentokrát ovšem Frederik Dichow ze 39 střel propustil za svá záda hned 7, divokou řežbu každopádně dochytal.

Elitní útok si tvořil střelecké pozice. Z téměř čtyř desítek domácích pokusů šlo hned deset na vrub Lukáši Sedlákovi a Romanu Červenkovi (oba 5). Aktivita se gólově vyplatila pouze prvně jmenovanému.

Náročná směna pro Krejčíka. Často chodí na oslabení, jako jednu z variant ho trenéři točí i na přesilovce. Jakub Krejčík si v národních barvách vychutnává velký prostor: ve středu strávil na ledě 23 minut a 36 vteřin.

Čtvrtá lajna v červených číslech. Hýří pohybem, sklízí pochvalné fráze. Souboj s Dánskem však útoku Ondřeje Beránka (-3) s Jakubem Flekem (-1) a Jáchymem Kondelíkem (-3) úplně nesedl. Nikdo z nich neskončil v plusových hodnotách.

S kotoučem to jde lépe, ne? Rozhodčí vhodili do hry celkem 53 puků, hned 34 uzmuli na své hole čeští plejeři. Na buly dominovali zejména David Kämpf (70,59 %) a Lukáš Sedlák (68,75 %). 

Dvojkový kvartet. Ondřej Palát, David Tomášek, David Kämpf, Daniel Voženílek... Co mají společného? Všichni proti severskému sokovi posbírali dva bodíky.

Defenzivní pilíř v chládku. Chráněnci kouče Radima Rulíka vyrobili ve čtvrtém zápase šampionátu jen tři fauly. Po dvou si ale drbal hlavu zkušený zadák Michal Kempný – provinil se držením a vysokou holí.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz