Štěpánek o Chance lize, třinecké šanci i Dynamu: Špatná zkušenost

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Jakub Štěpánek se šel po podpisu v Třinci rozchytat na farmu do Frýdku-Místku, kde prokázal své kvality. Rysům pomohl k cenným vítězstvím nad celky z horní poloviny tabulky. Po triumfu nad Chomutovem se v Porubě blýskl dokonce čistým kontem, pro něj pikantní duel ozdobil 31 zákroky a výhrou 3:0.

„Když mi řekli, že budu chytat dva zápasy za Frýdek, hned jsem se díval, že pojedu do Poruby. Abych řekl pravdu, moc nadšený jsem z toho zpočátku nebyl. Byl to pro mě speciální duel, ale dopadl dobře,“ líčí gólman, jenž do ostravského klubu zamířil v patnácti letech ze Vsetína.

V porubském dresu zasáhl do osmi sezon a nakoukl do seniorského hokeje, kde si výbornými výkony řekl o smlouvu ve Vítkovicích. „Na Porubu mám jen výborné vzpomínky. Je to nedílná součást mé kariéry a mého života. Vyrůstal jsem tam jak hokejově, tak lidsky,“ vzpomíná.

Teď se po více než deseti letech na tamní led vrátil. „To už je dlouhá doba,“ culí se Štěpánek, který po stejně dlouhém čase naskočil do první ligy. „Po dvou utkáních se to špatně hodnotí, ale soutěž mi přijde taková divočejší. Nevíte, co se stane za pět sekund, špatně se to čte.“

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Oba zápasy přesto zvládl skvěle, zazářil 67 zákroky a inkasoval jen dvakrát. Na triumf 3:2 nad Piráty navázal v Porubě vítězstvím 3:0. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Ale super práci odvedl celý tým, což potřebuje každý gólman v každé lize. Myslím, že jsme si to zasloužili,“ má jasno.

Po dvou zdařilých představeních na farmě by se měl někdejší reprezentační gólman přesunout k Ocelářům. „Domluva byla taková, že jsem teď měl týden na rozchytání a během reprezentační pauzy bych se už měl připojit k Třinci,“ potvrzuje muž, který se zatím upsal do 15. ledna.

„Upřímně jsem rád, že jsem od tama pryč. Špatná zkušenost. Asi všichni zvenčí vidí, co se tam děje. Není třeba to víc komentovat, ani nechci, pro mě je to uzavřená kapitola.“

„Trénoval jsem v Ostravě a nic neměl, takže když se pak Třinec ozval, narodila se spolupráce rychle. Věřím, že mi to pomůže,“ říká třiatřicetiletý Štěpánek. Oceláři po něm sáhli kvůli jeho zkušenostem, měl by být jakýmsi učitelem mladších parťáků Petra Kváči a Nicka Malíka.

Věřím, že když přijde šanci, tak ji chopím za pačesy

„Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nezažil, aby byl mezi mnou a mým kolegou takový věkový rozdíl. Uvědomuju si, že stárnu, to je blbé,“ směje se. „A jestli dostanu šanci? Uvidíme. Věřím, že když přijde, tak ji chopím za pačesy,“ dodává Štěpánek, jenž teď byl měsíc bez práce.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Sezonu začal v Pardubicích, které se s ním po šesti odchytaných zápasech rozloučily. „Upřímně jsem rád, že jsem od tama pryč. Špatná zkušenost. Asi všichni zvenčí vidí, co se tam děje. Není třeba to víc komentovat, ani nechci, pro mě je to uzavřená kapitola,“ říká Jakub Štěpánek.

Aspoň jsem si odpočinul od hokeje a vyčistil hlavu

„Aspoň jsem si odpočinul od hokeje, vyčistil hlavu a potom se začal zase připravovat. Extraliga nebyla vyloženě prioritou, prostě jsem čekal na vhodnou nabídku. Jen Vítkám a Třinci bych kývl na krátkou spolupráci, jinak by to nemělo význam,“ uzavírá gólman, který bydlí v Ostravě.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz