Svobodův impuls pomohl. Neskutečný pocit! přiznává Honejsek

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Přesně tohle hokejisté Zlína potřebovali. Po návratu trenéra Roberta Svobody vyhráli hned první zápas, když zvládli nervózní přestřelku v Hradci Králové.

HokejkaTV

Devět porážek z jedenácti zápasů, poslední místo tabulky. Zlín na tom byl hodně špatně, vedení tak odvolalo Antonína Stavjaňu a místo něj k týmu vrátilo Roberta Svobodu, úspěšného kouče z minulých sezon. A ať už to bylo čímkoli, tahle změna přinesla okamžité ovoce.

„Je to skvělý pocit. Jedním slovem neskutečný! Ten zápas jsme strašně moc potřebovali urvat. Byly to strašné nervy, ale nakonec se to povedlo. Věděli jsme, jak je to důležité, a snažili jsme se taky podle toho hrát,“ přiznává v emocích Antonín Honejsek, autor jedné trefy a tří asistencí.

„Každá změna trenéra je pro tým určitým impulsem a asi to bylo vidět.“

Ano, nervy byly v jedenáctibrankové přestřelce vyšponované na maximum. „Všichni jsme asi ještě o trochu zešedivěli, protože jsme věděli, jak strašně potřebujeme ten zápas vyhrát. Už se nám v sezoně několikrát stalo, že jsme dobře rozehrané utkání ztratili, a to jsme za každou cenu nechtěli dopustit.“

Berani měli i tentokrát namále, ale vedení z druhé třetiny nakonec udrželi. Přestože je Mountfield přestřílel 49:23! „Podle mě bylo strašně důležité, že jsme vždycky vedli o dva góly, že jsme dali ten gól, který nás trochu uklidnil. Hradec vždycky snížil, ale bylo to klíčové, protože jsme nakonec o gól vyhráli,“ komentuje Honejsek výsledek 6:5.

Euforie hokejistů Zlína byla pochopitelná. Faktor „Svoboda“ evidentně zafungoval.

„Každá změna trenéra je pro tým určitým impulsem a asi to bylo vidět. Zase na druhou stranu, my jsme věděli, kdo nás trénuje, Robert nás taky všechny zná, trénoval nás přes dva roky, takže v tom nebyl žádný problém. Když jsme ho uviděli v šatně poprvé, ani tam nebyl žádný rozdíl, že by v začátku sezony chyběl,“ usmívá se zlínský útočník.

„Já teda úplně nevím, proč by měl Hradec měnit trenéra.“

Dvaapadesátiletý kouč převzal v klubu i kompetence sportovního manažera, k týmu přišel ve čtvrtek. Moravanům přišlo k duhu, že zápas pátečního kola proti Spartě si předehráli začátkem října, takže Svoboda měl na práci přece jen trochu víc času.

„Za takovou krátkou chvilku myslím, že ani nejde něco změnit. Možná nějaké drobnosti, které nám třeba pomohly k tomu vyššímu počtu gólů. Zase jsme jich ale pět dostali, na tom taky musíme zapracovat,“ přemýšlí Honejsek. „Spíš to byl ten impuls, který přijde pro každý tým, když se vymění trenér,“ opakuje zásadní věc.

Z trenérského pohledu byl ale nedělní souboj pikantní pro obě strany. Ultimátum hradeckého vedení směrem k Tomáši Martincovi i podporu domácích fanoušků stávajícímu kouči nemohli nevnímat ani hosté.

„Něco jsme četli z novin, na internetu. Já teda úplně nevím, proč by měl Hradec měnit trenéra, když je na tom v tabulce celkem dobře, hraje atraktivní hokej a strašně těžko se proti němu hraje. Že bychom to ale řešili nebo se o tom bavili v partě, dejme tomu na týmové poradě, to určitě ne,“ povídá Honejsek.

On sám se vrátil na stadion, kde v sezoně 2015/16 hrál. „Hrozně rád na to vzpomínám, líbilo se mi tady. Ale vidíte, v jaké jsme situaci. Jsme poslední a máme dost starostí sami se sebou, takže jsem si vůbec s nikým nepsal. Ani když jsem sem přišel, nedýchla na mě žádná nostalgie,“ hlásí.

Až po zápase našel čas, aby si krátce popovídal s bývalými parťáky. „Je pravda, že to z nás spadlo, takže jsem se byl pozdravit s pár lidmi,“ dodává Honejsek.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz