Takovou atmosféru v Kanadě nemáme, chválí Tavares. Co říká na Pastrňáka?

John Tavares | Foto: Jakub Knap

Díky ubojované výhře nad Švýcarskem se Kanaďané dostali na první místo pražské skupiny. Nejen čeští novináři se ale po zápase ptali zámořských hvězd hlavně na úterní utkání s Čechy, které boj o nejlepší pozici na čtvrtfinále rozsekne. A padaly i otázky na nejnovější české posily…

Nedělní večerní duel v O2 areně musel diváky bavit. Nejdřív obrat Švýcarů, pak vyloučení Kevina Fialy a jeho předčasný odchod do sprch, což Kanaďané dvakrát potrestali, a nakonec ubojovaná třetí třetina, v níž zámořská reprezentace těsné vedení udržela. Dramatické utkání jako by místy i na velkém kluzišti připomínalo kulisy NHL.

Aby ne, Kanaďané samozřejmě přivezli z nejlepší ligy světa svůj kompletní tým. Švýcarsko má ale také na soupisce sedm hráčů ze zámoří a ti hlavní v čele s kapitánem Josim, centrem Hischierem nebo zmiňovaným Fialou jsou vidět pokaždé, když skočí na led.

„Každý z nich dokáže během jednoho střídání změnit tempo hry,“ souhlasí kapitán javorových listů John Tavares. „Líbilo se mi ale, jak jsme je bránili. Podržel nás i brankář, chytil nájezd. Pomohli jsme si v přesilovce, vyhrávali jsme souboje a využívali naše šance,“ rekapituloval klíče k úspěchu.

„Bude skvělá atmosféra. Fanoušci tu stojí a skáčou, což je pro nás něco úplně jiného. Snažíme si to užívat, v Kanadě to často nezažíváme."

Nejzkušenější Kanaďan po zápase vyzdivhoval dvougólového střelce Dylana Cozense, mladičký Connor Bedard zase chválil svého švýcarského spoluhráče ze Chicaga Phillipa Kurasheva. Rozhovory se ale nakonec rychle stočily k úternímu utkání s Českem.

„Bude skvělá atmosféra. Fanoušci tu stojí a skáčou, což je pro nás něco úplně jiného. Snažíme si to užívat, v Kanadě to často nezažíváme," těší se Tavares.

„Fanoušci jsou neuvěřitelní a chodí na každý zápas, což je super,“ říká útočník Dawson Mercer. „Češi mají skvělý tým, ještě jim přijedou posily. Musíme hrát naši hru a snad vyhrajeme,“ doufá Bedard.

„Je to skvělý hráč, bránit ho pro nás bude jedinečná výzva. Odveta to ale nebude."

Talent Blackhawks se zná s českou dvojkou Petrem Mrázkem, centr New Jersey Mercer zase s Ondřejem Palátem nebo Pavlem Zachou, s nímž hrál během své první sezony. „Přijede?“ ptá se nejprve, ale hned pokračuje: „Je to skvělý hráč, v Bostonu se mu daří, takže to je určitě velká posila."

Pikantnější musí být informace o nových českých posilách pro Johna Tavarese, jehož Toronto v prodloužení sedmého zápasu vyřadil právě bostonský David Pastrňák. „Je to skvělý hráč, bránit ho pro nás bude jedinečná výzva,“ odpovídá kapitán Maple Leafs diplomaticky. „Odveta to nebude, to ne,“ reaguje pak na novinářskou otázku.

John Tavares

John Tavares | Foto: Jakub Knap

Souboj Čechů s Kanadou rozhodne o tom, který z týmů půjde do čtvrtfinále z prvního místa. Červenka a spol. mají už jen jednu možnost – vyhrát za tři body. Jinak skončí druzí, případně třetí, pokud je v tabulce po zápase s Finskem přeskočí Švýcaři.

„Chceme vyhrát každý zápas, nezáleží na tom, s kým hrajeme. Teď máme za cíl vyhrát poslední mač v základní skupině,“ vzkazuje na tabulkové počty Mercer. „Bude to zábava, nastoupí dva týmy, které jsou hrdé, že reprezentují svoji zemi. Chceme si užít atmosféru,“ shrnuje kanadské pocity Tavares.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz