Titul slavil o berlích, teď Štencel po více než půl roce hlásí návrat

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

15. srpna 2017, 11:57

Adam Bagar

Únorový atak karlovarského Petra Stloukala mu vystavil dlouhou stopku, obránce Jan Štencel musel na operaci kolene a čekala ho dlouhá rehabilitace. Ale teď už se cítí dobře, po více než půlroční přestávce se vrací do sestavy mistrovské Komety! "To čekání už bylo hrozně dlouhé," přiznává v rozhovoru na klubovém webu.

HokejkaTV

Dvaadvacetiletý obránce si naposledy zahrál 5. února, tehdy v domácím střetnutí s Karlovými Vary opouštěl led na nosítkách. Vypadalo to, že se do extraligového kolotoče rychle vrátí, ale nakonec musel na operaci. „Nastaly komplikace, které léčení přibrzdily. Pak jsem musel ještě chodit na rehabilitace. Nebylo to nic příjemného,“ líčí Jan Štencel.

„Teď se uvidí, jak na tom doopravdy jsem. Věřím, že všechno bude v pořádku a duel na Slovanu zvládnu bez problémů.“

Přestože patřil ke klíčovým brněnským zadákům, jízdu vyřazovacími boji a následnou zlatou tečku si tolik neužil. „Samotné play off opravdu ne. Ale oslavy byly fantastické. Bylo to něco neskutečného. I když jsem byl o berlích, dalo se to zvládnout. Kluci mi pomáhali,“ usmívá se brněnský bek. Berle už dávno odhodil, teď se připravuje na návrat.

Zraněné koleno otestoval už při rozlučce Martina Havláta s kariérou. „Byl to přesně ten zápas, který jsem očekával. Pro mě jen dobře, hrálo se bezkontaktně, na druhou stranu jsem si mohl vyzkoušet věci, které běžně v tréninku nejsou. Bylo to fajn utkání a myslím, že si ho fanoušci užili,“ hlásí Štencel. První ostrý test ho čeká dnes na ledě Slovanu.

Kometa ztratila i Štencla. Hlídejme víc zákroky na hlavu, velí Brabenec »

„To čekání bylo hrozně dlouhé. Teď se uvidí, jak na tom doopravdy jsem. Věřím, že všechno bude v pořádku a duel na Slovanu zvládnu bez problémů.“ Nastoupit by měl po boku Michala Gulašiho. „Trénuju s ním, hráli jsme spolu už vloni. Takže to vypadá na něj,“ culí se Štencel před bitvou s Říhovým týmem, který v přípravě vyhrál jediný zápas.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

„Myslím, že to bude slušná prověrka pro celý tým. Slovan zřejmě nastoupí v plné sestavě, měl plné tréninky, možná i z toho důvodu neměl v posledních utkáních dobré výsledky. Chceme ho potrápit,“ velí Jan Štencel. „Pro naši psychiku a pohodu v týmu je důležité, že se nám daří a vyhráváme. Chceme v tom pokračovat,“ doplňuje s odhodláním.

Ač je obránce, vystřelil desetkrát. Jinudy cesta nevede, říká Štencel »

Už ve čtvrtek se Štencel může představit i brněnským fanouškům, Kometa zakončí přípravný blok soubojem s Jihlavou. Už další týden pak premiérově vstoupí do Ligy mistrů. „Čekají nás těžcí soupeři. Je to zkušenost i příprava na novou sezonu. Věřím, že nás soupeři dobře prověří a uděláme dobrý dojem nejen u nás, ale taky v Evropě,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz