TOP 100 hráčů sezony: Nicolas Hlava (31. místo)

Foto: Kateřina Kundertová

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 31. místě se umístil Nicolas Hlava (Piráti Chomutov).

partneři českého hokeje

V létě, po povedené sezoně ve Znojmě, přišel Nicolas Hlava do Karlových Varů. Za Energii ovšem odehrál pouze šest utkání.

Pak ho Karlovy Vary poslaly na hostování do Chomutova, ze kterého si Hlavu už nestáhly.

Pro Hlavu ale angažmá u Pirátů rozhodně za trest nebylo. Vždyť je to chomutovský odchovanec a na klubu mu vždy hodně záleželo. Je to srdcař.

Po pomalejším rozjezdu to Hlava rozpálil. Nakonec se ve 48 zápasech blýskl 45 body, v týmové produktivitě skončil druhý. Stejně tak byl druhý v počtu gólů, těch dal osmnáct.

A ještě v jedné sledované statistice skončil mezi chomutovskými hráči druhý – v kolonce +/- (+12). Hlava měl zároveň z chomutovských hráčů nejlepší poměr vstřelených (41) a obdržených gólů (27) při hře v rovnovážném počtu.

Svědčí to tedy o tom, že byl Pirátům prospěšný na obou koncích kluziště. Od trenérů měl velkou důvěru, průměrný ice time se dostal na 18:16. Svoji komplexnost prokazoval i v oslabení – a v něm se Pirátům opravdu dařilo, s 87,45% úspěšností byli nejlepší v lize. 

Hlava zaujal také čtyřmi vítěznými góly nebo častou střelbou (na branku vypálil každých 60 minut 14,91x, i v tomto ohledu patřil ke špičce Chance ligy).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz