Trhači zúžili kádr. Šagát odjel domů, kdo další odchází?

Foto: skkadan.cz

30. srpna 2020, 15:11

Ondřej Mach

Kadaň necelé dva týdny před startem Chance ligy ohlásila pohyby v kádru. Trhači se rozloučili s několika hráči, mimo jiné například se zkušeným slovenským útočníkem Martinem Šagátem.

Severočeši v blížícím se ročníku nechtějí být do počtu, kádr Trhačů se tak oproti loňsku poměrně výrazně obměnil. „Jak se někdo naučí vyhrávat, tak se taky může naučit prohrávat. Kvůli tomu jsem si řekl, že uděláme změny. Myslím, že to bude dobré pro Kadaň, ale i pro hráče,“ zmínil v červnovém rozhovoru generální manažer Petr Klíma.

„Po prvním týdnu na ledě jsme se rozloučili také s Radkem Mituchovičem a po zápase v Litoměřicích jsme kádr zúžili o obránce Michala Smutného a Radka Procházku.“

O místo na soupisce Kadaně v uplynulých týdnech bojovala řada hráčů, klub nyní na svém webu oznámil první zeštíhlení. „Od začátku přípravy tu s námi není Tadeáš Vícha, který tak v Kadani působit nebude. Po prvním týdnu na ledě jsme se rozloučili také s Radkem Mituchovičem a po zápase v Litoměřicích jsme kádr zúžili o obránce Michala Smutného a Radka Procházku,“ informuje Klíma na webu skkadan.cz.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Pohyb se nevyhnul ani brankovišti. „Tadeáše Dvořáka nahradí chomutovský junior Josef Němeček,“ pokračuje. 

Složitější situace je u útočníka Martina Šagáta. „Hned po dvou dnech tréninku odjel domů kvůli zdravotním problémům v rodině a počítat s ním nemůžeme. Střídavě v Bílině a Chomutově by měl působit Jakub Jaroš. Do Hradce Králové se mimo jiné vrátil Petr Poppel,“ vypočítává dále kadaňský GM.

„Několik týdnů s námi trénoval, nakonec ale bez jakéhokoliv oznámení nedorazil na trénink a hlásil se v Sokolově“

Trenérský štáb se navíc nebude moct spolehnout na výpomoc kapitána reprezentační osmnáctky Michala Guta. „Několik týdnů s námi trénoval, nakonec ale bez jakéhokoliv oznámení nedorazil na trénink a hlásil se v Sokolově,“ zmiňuje Klíma.

Klub tento rok naváže na kooperaci s druholigovou Bílinou, oba týmy spolu loni byly v úzkém kontaktu. „Spolupráce s Bílinou pokračovat bude. Už v přípravném utkání za ni nastoupil například Jiří Bucek nebo Miroslav Hradecký,“ říká někdejší vynikající útočník.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Trhači ještě vyhlíží příchod už dříve potvrzených ruských útočníků. „Arslan Achmeťanov už je v České republice a řešíme jeho nastěhování do Kadaně. Po příletu do Čech prošel testem na koronavirus, který měl negativní, proto se s námi od pondělí zapojí do tréninku. Arťom Sursov si v Rusku vyřizuje víza a předpokládáme jeho přílet během příštího týdne.“

Jakub Chrpa měl nehodu na motorce a má pohmožděniny, ale nejedná se o nic vážného.“

Klub během přípravy trápí marodka. „Jakub Chrpa měl nehodu na motorce a má pohmožděniny, ale nejedná se o nic vážného. V utkání v Ústí nad Labem se zranil Sebastián Šmida, u kterého bude léčba trvat přibližně měsíc. Odjel proto domů na Slovensko, kde se bude léčit, ale nadále s ním počítáme,“ odhaluje kadaňský šéf.

Zdravotní trable kromě toho mají i Zdeněk Zabloudil a Cédric Delmarche. Naopak pozitivní zprávou je brzký příchod druhého kouče Vladimíra Jeřábka. „Od pondělí se zapojí do trénování s Petrem Rosolem,“ zakončuje Klíma na webových stránkách klubu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz