Tygr Will deptal střelce Komety: Klíčové zákroky? Je to hra centimetrů

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Repríza finále z roku 2017 bez výjimky potvrdila jednu věc – Liberec na Kometu letos zkrátka umí. Severočeši zvládli dvojnásobného šampiona porazit v této sezoně i potřetí. V nedělním duelu na brněnském ledě exceloval brankář Tygrů Roman Will, který deptal brněnské střelce a jediný gól inkasoval až při závěrečné hře bez brankáře v podání soupeře. „Všichni byli maximálně soustředění a sálalo to z nás,“ radoval se z výhry 2:1 liberecký gólman.

Nový fanshop

Duely na ledě Komety bývají vyhrocené, vy jste to však tentokrát zvládli skvěle. Jak hodnotíte nedělní – pro vás vítěznou – bitvu?
V Brně to nikdy není jednoduché. Jsou zde výborní fanoušci, hezká hala a moc dobrá atmosféra, takže se nám zde vždy hraje těžko. Myslím si, že celý nedělní den a také sobotu jsme vzali za správný konec. Všichni byli maximálně soustředění a sálalo to z nás. Byli jsme sebevědomí, protože máme zkušený mančaft, navíc jsem rád, že jsme do Brna přijeli srovnaní a to byl nejdůležitější klíč k našemu vítězství. Byli jsme disciplinovaní, soustředění a srovnaní.

Který zákrok z vaší strany byl nakonec ten klíčový?
Hrozně těžko se hodnotí, jaký zákrok byl, či nebyl klíčový. V brance jsem samozřejmě od toho, abych dělal zákroky, a jsem rád, že jsem klukům mohl pomoci. Spoustu zápasů zase pomohli oni, když dali hodně gólů. Cením si, že jsem jim to mohl vrátit, na druhou stranu ale nutno dodat, že mi pomohli v defenzívě, když zblokovali spoustu střel. Byl to kompletní týmový výkon.

V největších tutovkách jste vychytal Zaťoviče a poté také Muellera. Oba jeli do brejku 2 na 1, zakončovali do prázdné branky, ale vy jste jejich rány zastavil na brankové čáře betonem.
Je to risk. Při takovém zákroku je vršek branky úplně prázdný. Jsou zápasy, kdy by to domácí proměnili a vyhráli, tentokrát se tak ale nestalo a vyhráli jsme my. Je to hra centimetrů, kdy a jak to komu kde sedne, jestli to hráči vyletí nahoru, nebo mu to naopak sjede. O tom to je.

Nemrzí vás trochu, že jste na konci přišel o vychytanou nulu?
Opravdu mi na tom nezáleží. Jsem hrozně rád za to, že jsme si z Brna odvezli tři body po velmi ubojovaném výkonu.

Tygří přesun! Will skvěle vychytal Zaťoviče

Běžně vaše zápasy patří hráčům z prvních dvou formací, tentokrát však rozhodli členové třetí lajny. Jak důležité to je pro celý tým?
Prvním dvěma formacím by to asi nevadilo, kdyby stále měly body a mohly to táhnout, ale od toho jsme tým. Hokej není individuální sport, máme tady s trenéry 24 lidí, kteří tahají za jeden konec. Je moc dobře, že jeden zápas dokáže rozhodnout ten útok a další zápas zase jiný. Jsem rád, že máme tři body, a nezáleží na tom, kdo proti Kometě rozhodl.

Kometa má nyní jeden z nejstarších týmů v lize. Bylo to na konci třeba znát, že soupeři docházely síly?
To si určitě nemyslím, Kometa má dravý tým. Jsou nepříjemní a když se podíváte na kohokoliv v jejich sestavě, tak je to samé velké jméno jako u nás. Byl to souboj dvou velkých týmů, a Kometa má opravdu výborně připravený tým.

Připravovali jste se nějak speciálně na první útok ve složení Mueller – Holík – Zaťovič?
Máme výborný realizační tým, který nás před každým zápasem připraví po taktické stránce. Řekneme si, co chceme hrát a co hraje soupeř. Žádné speciality ani přípravy na jednoho hráče tam nikdy nejsou.

Moc hokejové to nebylo, štve prohra Zaťoviče

Po dvou prohrách v řadě je výhra na ledě mistra velká vzpruha, souhlasíte?
Pokud se chceme držet nahoře, tak není prostor k tomu, aby se třikrát čtyřikrát v řadě prohrálo. Sice se říká, že dobrý tým dvakrát v řadě neprohraje, což nám se před zápasem v Brně stalo, ale odpověděli jsme výhrou, čehož si nesmírně ceníme. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Trenéři vás po utkání hodně chválili, letos jste jasnou libereckou jedničkou. Vyhovuje vám být v takovém zápřahu?
Každý gólman vám řekne, že chce chytat. Já jsem rád, že mám takovou důvěru a zároveň je super, že Mára Schwarz je vytížený v Benátkách, a oba chytáme. Je to ideální scénář.

V úterý hrajete proti vedoucímu Třinci. Vnímáte, že se jedná o přímý souboj o první místo?
Já bych to tak nebral. Beru to jako další zápas, který chceme vyhrát a nechceme se nějak upínat na první místo s myšlenkami, že když nevyhrajeme, tak nebudeme první. Tak to vůbec není. Chceme vyhrát každý zápas, teď jsme doma měli nějakou šňůru výher, která samozřejmě skončila, ale nyní věřím, že to u nás bude mít v úterý Třinec opět extrémně těžké.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz