Úspory v Energii. Hráči s vyššími platy a trenér Pešout dostanou polovinu mzdy

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

K extraligovým klubům, které reagovaly na pandemii koronaviru a předčasné ukončení sezony, se přidala také karlovarská Energie. Vedení Západočechů, hráči, trenéři, členové realizačního týmu a další zaměstnanci přistoupili na snížení platů, jež se jich bude týkat od 1. dubna do 31. srpna 2020.

partneři českého hokeje

Jak uvádí klub v tiskové zprávě, škrty mezd jsou rozděleny do dvou kategorií. Hokejisté s vyššími platy a také hlavní trenér Martin Pešout (na snímku) budou pobírat odměnu sníženou o 50 procent. Hráči s nižšími platy, členové realizačního týmu prvního mužstva, trenéři mládeže a další zaměstnanci budou na mzdách kráceni o 20 až 25 procent.

„Shodli jsme se na tom, že jiná cesta není možná, čeká nás velmi těžké období a budeme doufat, že ho všichni společně zvládneme. Sestavili jsme krizový plán rozpočtu na sezónu 2020-21 a pevně věřím, že ve spolupráci s našimi partnery, sponzory a s podporou našich fanoušků a příznivců tento krizový rozpočet budeme schopni naplnit," uvedl majitel klubu Karel Holoubek.

Podobné kroky uskutečnili i v jiných extraligových organizacích, hráči, trenéři a další zaměstnanci přijali nutná opatření vesměs s pochopením. Totéž platí pro Energii. „Chtěl bych poděkovat za velice vstřícný přístup všem, kterých se tato opatření týkají, neboť ukázali, že jim HC Energie leží na srdíčku,“ vzkázal na klubových stránkách Karel Holoubek.

Hokejový klub z Karlových Varů vždycky zdobila soudržnost, v aktuálně těžkých časech jsou bojovníci Energie na jedné lodi. „Byla to jasná volba! Všichni máme eminentní zájem na tom, aby klub dostal šanci přežít toto velmi těžké období. Pevně věříme, že budeme nakonec schopni zahájit novou sezonu Tipsport extraligy i všech mládežnických soutěží,“ řekl kapitán Václav Skuhravý.

Snížení mezd platí na pět měsíců, od počátku dubna do konce srpna. Rozpočet hokejové Energie byl krácen ve všech výdajových položkách tak, aby klub přežil složitou situaci a zachoval svoji základní činnost.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz