Vsetín pyká! Velká pokuta a podmíněně uzavřený stadion

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Po konci pátého čtvrtfinálového zápasu mezi Vsetínem a Prostějovem házeli domácí fanoušci na led kelímky s pivem, plastové flašky a na sudí letěl i odpadkový koš. Jeden z hozených předmětů dokonce zasáhl hlavního rozhodčího.

MS U20 2020

Disciplinární komise ČSLH potrestala Vsetín finanční pokutou ve výši 90 tisíc korun. Hrozí navíc uzavření stadionu na jedno soutěžní utkání – klub bude v podmínce do 11. října.

„Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," stojí v prohlášení VHK ROBE Vsetín na klubovém webu. „Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Jednatel Daniel Tobola pak pro hc-vsetin.cz řekl: „Páteční chování některých diváků je neomluvitelné. Takto hazardovat s dobrým jménem klubu a finančními prostředky, které šmahem pošleme pryč, je pro nás nepřijatelné. Tito jedinci, kteří se projevují tímto způsobem, ať raději na Lapač nechodí. Víme, že se jedná o jedince, které napočítáme maximálně na prstech jedné či dvou rukou. Všichni ostatní ví, co se smí a nesmí, což během letošní sezony bylo jednoznačně vidět. Za což všem skvělým a slušným fanouškům děkujeme."

Rozhodnutí Disciplinární komise ČSLH

Disciplinární komise ČSLH se zabývala případy nepřípustného chování diváků při utkání VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov (8. 3. 2019). Z videozáznamu bylo mimo jiné prokázáno, že při něm došlo k opakovanému vhazování různých předmětů včetně skleněné láhve na ledovou plochu, přičemž přinejmenším v jednom případě byl hlavní rozhodčí vhozeným předmětem zasažen, k cílenému vhazování předmětů po hráčích LHK Jestřábi Prostějov při odchodu do hráčských šaten, k polití rozhodčích pivem nebo k pokusu zasáhnout rozhodčí plným odpadkovým košem po skončení zápasu. Z videozáznamu je navíc zřejmé, že pořadatelská služba postupovala vůči osobám, které se těchto nepřístojností dopouštěly, pasivně, když se nesnažila projevům nesportovního chování efektivně zabránit nebo dotyčné osoby předat k identifikaci.

Vzhledem k mimořádné četnosti, opakování a zvlášť závažnému charakteru přestupků potrestala disciplinární komise ČSLH klub VHK ROBE Vsetín, který podle Soutěžního a disciplinárního řádu za pořádek na stadiónu a bezpečnost účastníků utkání zodpovídá, za Nesportovní chování diváků a vhazování předmětů na ledovou plochu finanční pokutou ve výši 90 000 Kč a trestem odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků, který byl podmínečně odložen na zkušební dobu sedmi měsíců, tj. do 11. 10. 2019 včetně.

Podle Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH je možné v podobných případech, nedojde-li při nich k přerušení či ukončení zápasu, uložit finanční pokutu až ve výši 120 000 Kč, případně trest odehrání utkání bez přítomnosti diváků nebo uzavření hřiště až na šest soutěžních utkání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz