Vybereš si hokejku, nebo mobil? Rytíři natočili krásné video

Cestu ke sportu teď mají děti vlivem koronavirové krize bohužel ještě těžší než kdy předtím. Nezbývá než doufat, že se situace brzo uklidní. A že si potom děti zase vyberou sport místo jiných lákadel moderní doby.

Aplikace Tipsport extraligy

Chytlavým způsobem na to nyní ve videu upozornil kladenský klub.

Stylově vedle sebe postavil dva světy. Ten skutečný, plný pohybu a zábavy s kamarády, a ten virtuální, plný zpráv a mobilních či počítačových her.

„Každý, kdo se na to podívá, by měl pochopit, o co tam jde. Dítě přijde na stadion a je vtaženo do virtuálního světa, který nabízí chytré telefony,“ líčí tvůrce videa Lukáš Jůdl, který je zároveň tiskovým mluvčím Rytířů.

Pak ale přijde trénink či zápas... A všechno je jinak. „Atmosféra ve sportovním prostředí ho od toho úplně odprostí, až dítě po konci tréninku a aktivitách se spoluhráči zapomene telefon v kabině a i po odchodu ze stadionu je nadále s partou kamarádů a sportuje,“ popisuje Jůdl.

Na co si myslíte, že budou děti vzpomínat déle? Jaké zážitky jim zůstanou v hlavě?

„Věříme, že video rodiče osloví a donutí je, aby se zamysleli nad tím, že dětství dětěm opravdu nevrátíme a je škoda, aby ho promarnily tím, že nevyužijí možností, které jim můžeme poskytnout,“ říká na klubových stránkách Jan Kregl, generální manažer hokejové mládeže v Kladně.

„Věříme, že video rodiče osloví a donutí je, aby se zamysleli nad tím, že dětství dětěm opravdu nevrátíme.“

Nábory do hokejových klubů jsou teď bohužel pozastavené, ale i v trudné době myslí Rytíři na budoucnost. Videem chtějí přilákat ratolesti (potažmo jejich rodiče) k zápisu na 12. ZŠ Kladno, která má speciální hokejové třídy a s klubem úzce spolupracuje.

„Sami jsme na škole natáčeli, a když vidíme, jak ty děti hokejem žijí i ve škole, tak by byla škoda, aby se nenaplnila další třída hokejových prvňáčků, a to i teď, když je tu pandemie koronaviru,“ uvědomuje si marketingový manažer Rytířů Adam Soukup.

Foto: Pojď hrát hokej

„Kvůli pandemii se často rodiče zbytečně rozhodnou pro jinou školu, ale musíme si uvědomit, že hokej tu bude i nadále, byť má teď v mládežnických kategoriích pauzu. Proto zápis do hokejovky stále dává smysl,“ upozorňuje.

Dětem z hokejových tříd nabízejí Rytíři například odvozy autobusem mezi školou a zimním stadionem, ale i školní tréninky, díky kterým se na led dostanou častěji než ostatní. „Na stadionu je i družina pro děti, které u nás hrají hokej, a tak se o ně opravdu dokážeme komplexně postarat,“ dodává Jan Kregl.

Školou prošli třeba Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec nebo Jakub Voráček... Ale ne, teď Kladno nehledá nové Jágry.

Prostě chce jen ukázat, že hokejka v ruce je lepší než mobil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz