Z extraligy rovnou do Jižní Koreje. Jedeme si pro medaili, hlásí Němec

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

6. února 2018, 21:43

Adam Bagar

Zatímco borci z KHL a ze Švýcarska mířili směr Jižní Korea, další hráči ještě měli na programu poslední extraligové kolo před přestávkou a do dějiště zimních olympijských her v Pchjongčchangu se vydají až o den později. Mezi nimi také brněnský zadák Ondřej Němec, který si před cestou zvedl náladu výhrou 2:0 ve Vítkovicích. "Je super, že jsme to zakončili dvěma výhrami," libuje si český reprezentant.

partneři českého hokeje

Kometa o svém vítězství v taháku kola rozhodla hned v úvodní třetině, ačkoli se paradoxně po většinu času bránila. "Dali jsme sice dva góly, ale oni měli v první části spoustu šancí. Dost nás tam podržel Marek Langhamer. Je super, že se naši gólmani dostali do takové pohody. Věříme jim a oni zase věří nám," říká Ondřej Němec na adresu Marků Langhamera a Čiliaka.

Mistr v Ostravě podruhé v sezoně vynuloval Petrův výběr, slavil fotbalové výhry 1:0 a 2:0, což pro něj může být před play off velká vzpruha. Oba soupeři totiž s největší pravděpodobností na sebe narazí ve čtvrtfinále. "Vítkovice mají hodně kvalitní tým, výborného gólmana i systém obrany. Chyběli jim nějací hráči, ale na play off se dají dokupy. Byl by to těžký soupeř."

Jen Michal Gulaši z Brňanů odehrál víc než Ondřej Němec, který znovu patřil k pilířům obrany úřadujícího mistra a před odletem do Jižní Koreje se rozhodně nešetřil. "Majitel se mě dneska ráno ptal, jestli chci hrát. Říkal jsem, že do šestého jsem tady pro Kometu a olympiáda pro mě začíná až ve středu. Myslím, že jsem to v klidu zvládl," culí se třiatřicetiletý hokejista.

Obavy z nějakého zranění neměl. "Člověk nad tím nesmí vůbec přemýšlet. Už od 15. ledna se mohlo něco stát. Ale co se má stát, se stane. Jsem zdravý, což je důležité. Mohu tak odletět," říká natěšený Němec. A jeho parťák Martin Erat, kterého trápila viróza? "Je v pohodě, dostal oddechnout, aby byl fit na olympiádu a mohl tým táhnout," prozrazuje brněnský bek.

Reprezentanti z KHL a Švýcarska už míří do Koreje

Toho teď čeká náročný program. "Jedu domů, večer a dopoledne ještě budu s rodinou, chci si je ještě užít. Přece jen budu pryč tři týdny a při časovém posunu bude kontakt hodně těžký. Někdy před obědem se pak vydám na letiště, tam se potkám s klukama, sedneme do letadla a dáme si jedenáct hodin cesty," prozrazuje Ondřej Němec, jenž už má skoro zabaleno.

Jen ho mrzí, že se k národnímu týmu připojí až v Jižní Koreji. "Je to škoda, v podstatě všichni se mohli přizpůsobit, ale u nás to nešlo. Myslím, že tým mohl být celou dobu pohromadě, ale ta soutěž tak prostě byla nalosována," krčí rameny reprezentant, který věří v úspěch. "Musíme si klást nejvyšší cíle, jedeme si pro medaili! Věřím, že ji přivezeme," uzavírá odhodlaně.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz