Zase se ukázala síla našeho týmu, září po obratu Holík. Nový útok mu sedí

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Čtyři dny zbývají do startu nového ročníku nejvyšší české hokejové soutěže, do nějž Kometa bude vstupovat v roli dvojnásobného obhájce titulu, a tudíž i tentokrát na ni budou kladeny velké nároky. Generálku na ligu zvládla výborně, když doma v rámci utkání CHL otočila duel s německým Berlínem, zapsala třetí výhru v řadě a výrazně se přiblížila postupu. Nyní už ale celý tým bedlivě vyhlíží start extraligy. „Jsme na ní dobře nachystaní,“ tvrdí útočník Petr Holík, kterého čeká první kompletní sezona pod Špilberkem.

Nový fanshop

Kometa poslední zápas před startem extraligy nezačala vůbec dobře, s Berlínem doma rychle prohrávala 0:2, přesto se ale nadechla k nakonec vítěznému obratu. „Je to hodně cenné vítězství, protože není příjemné prohrávat hned zkraje zápasu. Zase se ukázala síla našeho týmu, navíc skvěle zachytal Marek Langhamer a v kritických chvílích nás podržel,“ komentoval duel Holík. „Chceme na to zapomenout, ale určitě by se to stávat nemělo. Vždycky chceme dát první gól, ale je důležité, že nás to nepoloží, a jsme schopni to otočit,“ dodal.

Modrobílí se do utkání vrátili z nepříznivého stavu, což je zdobilo v posledních dvou sezonách měrou vrchovatou. Právě Petr Holík ještě v první třetině obrat nastartoval trefou v přesilovce. „Nevím, jestli to bylo v plánu, nebo nebylo (úsměv). Ode mě bylo v plánu určitě vyjet na střed a vystřelit, a to se povedlo. Těch možností v přesilovce tam máme vždy více, není to jen o jedné variantě. Obrana byla rozhozená a vyšlo to takhle,“ popisoval s úsměvem svou trefu.

Pod Špilberkem se navíc budou moci v nové sezoně spolehnout na trumf v podobě nově sestavené lajny ve složení Zaťovič – Holík – Mueller. Ta v přípravě zářila a na ledě byla vidět. Spolupráci kvituje i její centr. „V lajně už si sedíme, šance si vytváříme a dáváme i nějaké góly. Přesilovky nám také celkem jdou. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale zatím si rozumíme, a snad nám to tak bude klapat i v lize,“ cení si zatím dobře fungující kooperace útočného tria zlínský rodák.

Lize mistrů letos Kometa přidává větší důležitosti. „Tabulku sledujeme, chceme vyhrávat každý zápas a samozřejmě v CHL postoupit. Věřím, že se nám to podaří,“ tvrdí brněnský útočník. Obhájce posledních dvou titulů má za sebou dlouhou letní přípravu. Byla v něčem jiná, než byl Holík zvyklý? „Měli jsme trochu jinou letní přípravu, ale celkově to bylo stejné. Co se trénování týče, tak loni jsem začínal v Rusku a zde je to víc individuální. Kondiční trenér se věnuje každému zvlášť, trénuje se individuálně nebo v malých skupinkách,“ nastínil rozdíly.

Kdy začne Martin Erat? To ví jen on sám, říká Holík

V Brně věří, že jsou na další sezonu připraveni dobře. „V zápase se vždy objeví nějaké chyby, které se dají zlepšit. Troufnu si však říci, že příprava se nám povedla a na extraligu jsme dobře nachystaní,“ těší Holíka. „Hodně jsme trénovali, hráči se na zápasech točili. Nyní máme ještě několik dní na to, abychom se připravili po fyzické stránce.“

Brněnský šikula bude alespoň v úvodu ročníku zastávat roli Martina Erata, v jeho režii budou také přesilovky. A jak to v současné době s brněnskou ikonou vypadá? „Je s námi v kabině, chodí se dívat. To, kdy začne, ví jen on sám. Když má poznatek, tak s ním přijde, a poradí nám. V prvním kole, kdy Kometa hraje v Chomutově, se bude muset ještě obejít bez své desítky. „Už se těšíme, až celá extraliga vypukne, a snad začneme tak, jak jsme přípravu zakončili,“ věří dvojnásobný český mistr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz