Bronzová generálka juniorů. Končili jsme na pozitivní notě, těší Augustu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

14. února 2017, 8:15

Jan Havlovic

(SUNDSVALL, od našeho zpravodaje) Česká reprezentace do osmnácti let absolvovala minulý týden Turnaj pěti zemí ve švédském Sundsvallu. Na severu Evropy se střetla s kvalitními týmy. Jednalo se zároveň o poslední turnaj před dubnovým MS, které proběhne na Slovensku. Patrik Augusta hodnotí výkony týmu převážně pozitivně, potěšila ho především hra v přesilových hrách a oslabeních. “Díky závěrečnému vítězství jsme skončili na pozitivní notě," přiznává Augusta.

Fanshop

Na Turnaji pěti zemí ve švédském Sundsvallu jste obsadili konečné třetí místo. Jak poslední akci před MS hodnotíte?
Ve svém hodnocení bych začal posledním zápasem. Proti Rusku jsme odehráli velmi dobré utkání. Hráli jsme přesně tak, jak si to představujeme. Rychle jsme napadali soupeře, otáčeli hru a byli jsme celkově aktivní. Závěr turnaje byl tedy velmi dobrý. V úvodních třech utkáních jsme však měli problémy, převážně s přechodem do protiútoku. Pomalu jsme rozehrávali, vraceli jsme kotouče a na této úrovni jsme měli problémy se dostávat přes obranu soupeře. Díky závěrečnému vítězství jsme skončili na pozitivní notě, ale předchozí tři utkání jsme měli, dle mého názoru, odehrát lépe.

V přesilových hrách jste vstřelili celkově pět branek a velmi dobře kluci sehráli také oslabení. Potěšila vás hra v nerovnovážném počtu hráčů?
Podle statistik jsme byli první ve využívání přesilovek a první ve statistice ubráněných oslabení. S tím jsme velice spokojení. Máme na to velmi šikovné hráče, kteří jsou silní na puku a umějí vystřelit. Dařila se nám i hra v oslabení. Hráči byli obětaví, zblokovali spoustu střel. V průměru skoro dvacet na zápas, což je dle mého názoru vynikající číslo.

Jak jste spokojeni s výkony Martina Nečase, Filipa Zadiny nebo Martina Kauta, kteří by měli potencionálně tým táhnout na dubnovém MS?
Nechci se úplně pouštět do hodnocení jednotlivců, na prvním místě je vždycky tým, ale ukázalo se, že jsou to platní hráči. Tahle hra se od nich očekává. Filip Zadina je zkrátka střelec, což potvrzuje na každém turnaji, na kterém nastoupí.

V Česku zůstal Jakub Škarek a do Švédska jste vzali dvojici Tomáš Vomáčka – Jiří Patera, která předvedla výborné výkony.
Souhlasím. Výkony obou gólmanů na tomto turnaji byly dalším velkým pozitivem, odchytali výborná utkání a drželi tým ve všech situacích.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V Sundsvallu jste se střetli s Ruskem, USA a Švédskem. Tedy týmy, se kterými se utkáte i v základní skupině MS. Co vám tyto zápasy napověděly směrem k blížícímu se šampionátu?
Spíše jsme si potvrdili kvality těchto týmů. Střetli jsme se s nimi na Memoriálu Ivana Hlinky a poté na listopadovém turnaji v americkém Plymouthu. U těchto týmů nedochází k výrazným změnám. Jsou tam různá rozestavení při přesilovkách a v oslabeních, ale to máme vše zmapované. Tyto týmy však budou na mistrovství světa mírně odlišné, neboť v každém bude asi pět až šest jiných hráčů. Jejich hru máme zmapovanou, nicméně tyto zápasy nám k tomu našemu pohledu určitě pomohly a ještě si je rozebereme.

Máte už v hlavě kostru týmu, která by se měla představit v dubnu na Slovensku?
Určitě, každý mezinárodní zápas nám k tomu pomáhá. U každého hráče je důležité vidět, jak se chová v určitých situacích. Tyto cenné informace sbíráme a budou také rozhodovat o finálním složení nominace.

Jaké budou ambice tohoto výběru na dubnovém MS?
Sport se dělá pro to, aby byly ambice vždy co nejvyšší. Myslím, že nemá cenu, abychom prohráli o gól a poté se plácali po zádech, jak jsme byli dobří. Půjdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát.

Plánujete nějakou cestu do zámoří, abyste se podívali na hráče, kteří by připadali v úvahu pro finální nominaci?
Mluvili jsme o tom, že Václav Varaďa by letěl do zámoří. Máme ale i další možnosti. Všechny tyto zápasy vysílají televize, takže to bude spíš záležet na tom, jak se Václav Varaďa domluví s ČSLH. Máme o hráčích i tak dost informací. Některé z nich jsme měli možnost vidět v listopadu v Plymouthu. Teď se spíše soustředíme na přípravné kempy. Bude také záležet, jak dlouho se kluby těchto hráčů udrží v play off. Chceme, aby byli v zápřahu.

V Brně proběhl minulý týden Turnaj pěti zemí hráčů do sedmnácti let. Sledovali jste také tyto zápasy?
Utkání českého týmu jsme sledovali, neboť jsou v tomto mužstvu také někteří kandidáti na nominaci. Někteří z nich s námi už byli v prosinci ve švýcarském Zuchwilu. Celý realizační tým sledoval v televizi utkání s USA. Viděli jsme ty hráče a máme o nich informace, takže se o nich s trenéry určitě budeme bavit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz