Bude to vyhrocené, zní z Třince. Hrubec se těší na Bartošáka, Peterek bude trpět

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Druhý tým po dlouhodobé části se pilně připravuje na vstup do play off. Oceláři v pondělí absolvovali náročnou tréninkovou jednotku, která je měla připravit na začátek čtvrtfinálové série. Hráči s drakem na prsou narazí na krajského rivala z Vítkovic, do sestavy Ocelářů se vracejí zranění Martin Adamský s Vladimírem Rothem. Návrat Lukáše Krajíčka pak zůstává nejasný.

MS U20 2020

Čtvrtfinále play off nabídne třaskavý souboj mezi Oceláři a Vítkovicemi. První kolo vyřazovací fáze tak ozdobí ocelářské derby. „Všichni se těšíme. Derby, ještě k tomu play off, bude to svátek hokeje. Nejen pro nás, ale i pro fanoušky. Já začínal ve Vítkovicích, pak jsem hrál v Třinci. Oba kluby mě nějakým způsobem spojují. Teď stojím na straně Ocelářů a jako sportovní ředitel věřím, že vyhrajeme a navážeme na finále z roku 2011,“ přeje si sportovní ředitel Jan Peterek.

Souboje proti krajskému rivalovi z Ostravy jsou vždy speciální. Zápasy jsou velmi vyhrocené, v obou halách pak panuje skvělá atmosféra. „Velké derby, dobrá atmosféra a vypjaté zápasy. Poslední finále jsem hrál za Vítkovice, moc jsme to ale nezvládli. Pro nás v té době ale už finále bylo velkým úspěchem, takže na to mám docela dobré vzpomínky. Nebylo to jednoduché, atmosféra ale byla skvělá. Zápasy budou hodně vyhrocené, bude tam hodně emocí. Je to skvělé pro lidi, že to mají kousek, zápasy tak budou mít atmosféru. My si to určitě užijeme,“ těší se útočník Petr Vrána, který poslední derby sérii zažil na straně Vítkovic.

„Všichni se těšíme. Derby, ještě k tomu play off, bude to svátek hokeje. Nejen pro nás, ale i pro fanoušky.“

To Martin Adamský v roce 2011 mohl slavit zisk mistrovského titulu, ve své hned první sezoně v barvách Ocelářů po přestupu z Plzně. „Derbíčko, krajské derby, je to super. Nemusíme jezdit nikam do Čech, hodně se na to těším. Nepříjemní budou v přesilovkách, které jim docela šly. My ale musíme hrát svou hru a nedívat se na ně. Zápasy budou vyhrocené, celý kraj tím bude žít. Určitě budou plné haly se super atmosférou. Chceme vyhrát,“ neskrývá Adamský své natěšení.

Třinecký rychlík ale dlouhou dobu byl mimo sestavu, ze hry jej vyřadilo zranění. Nyní je rodák ze Studénky připraven se vrátit do zápasového kolotoče. „Fyzicky na tom jsem dobře, psychicky moc ne. Dělám si srandu, už jsem nastoupil, trénuji s týmem. Ve středu naskočím do zápasu, takže jsem stoprocentně fit. Pauza sice byla trošku delší, za sebou ale už mám nějakých 870 zápasů. Makal jsem, věřím, že tempo rychle nahodím zpátky.“

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Adamský by ve čtvrtfinále měl navázat na starou spolupráci s Jiřím Polanským a Vladimírem Draveckým. „V lajně jsem s Poldou a Dravcem, takže se opakuje malinká historie. Řekli jsme si, že roky už na to máme, je to dohromady nějakých 109 let. Tohle by se mohlo odrazit ve čtvrtfinále, kdy by se naše zkušenosti mohly skloubit dohromady a udělat dobrý výsledek,“

Oceláři vstoupí do čtvrtfinále z druhé příčky po základní části, papírově jsou tedy favoritem. Derby ale všechny papírově předpoklady umí vyvrátit. „Jsou nebezpeční v rychlých protiútocích, je to velice obětavý a důrazný tým, takže to nebude nic jednoduchého. Patrik Bartošák chytá výborně, pro nás to bude velký oříšek. Ale uděláme vše pro to, abychom se s tím vyrovnali. V zápasech se vždycky něco stane, může dojít k nějakému pošťuchování. My se tomu ale budeme chtít vyhnout a nebudeme to vyhledávat. Budeme se snažit je přehrát naší hrou,“ je si Petr Vrána vědom síly ostravského rivala.

„Dáme si derbíčko, ještě k tomu s Bartesem proti sobě. Sice jsme kamarádi, ale teď už je play off a není to na nějaké kamarádské psaní mezi sebou.“

Právě na brankáře obou týmů bude zaměřená velká pozornost. Proti sobě se postaví dva kamarádi a reprezentační gólmani. Vítkovickou klec bude hájit Patrik Bartošák, třineckou pak Šimon Hrubec. „Už při předkole jsem se na to koukal a říkal si, že co kdyby to vyšlo. Dáme si derbíčko, ještě k tomu s Bartesem proti sobě. Jsem rád, bude to sice velký oříšek, my ale máme v plánu přes ně přejít. Sice jsme kamarádi, ale teď už je play off a není to na nějaké kamarádské psaní mezi sebou. Po sérii si zase v klidu napíšeme,“ říká Šimon Hrubec.

Patrik Bartošák v předkole ve třech zápasech neumožnil Spartě víc než jednu branku. Především díky němu pak Ostravané slavili postup do dalšího kola. „Je dobrý, vadí mu ale všechno, co vadí ostatním gólmanům. Pokud mu budeme stínit, budeme to před ním tečovat, tak v brance může být kdokoliv, jsou to ale góly, které se těžko chytají. On není ten typ, který by dostával laciné góly. Budeme muset hrát tak, abychom se nebáli chodit před bránu a dorážet to tam i s ním,“ pokračuje Hrubec.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Třinec a Vítkovice se v play off utkají počtvrté. V dosavadních třech sériích se vždy radovali hráči s drakem na prsou, naposledy se tak stalo po finále v roce 2011, kdy Oceláři získali mistrovský titul. „Vzpomínky jsou a zůstávají. Člověk, který vyhraje titul, navíc v derby, ty vzpomínky bude mít do konce života. Už je to za námi, teď máme další výzvu, abychom postoupili dál. Co bylo, to bylo, teď je nová série,“ ví Martin Adamský.

Stejným způsobem na to nahlíží i sportovní ředitel Ocelářů. „Finále bylo úžasné, všichni jsme ti to užili. Ukončili jsme ho v naší staré WERK ARENĚ, teď věřím, že pokřtíme novou halu vyhraným play off derby. Nejkrásnější období kariéry jsem zažil v Třinci, ta euforie po titulu byla parádní. Já jsem spojen s Třincem, tady patří mé srdce. Z pozice sportovního ředitele to bude hrozné. Já bych strašně rád byl na ledě, dobu ale nezastavíte. Určitě budu trpět,“ uzavírá Jan Peterek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz