Bylo mi ctí! Zraněními stíhaný talent se loučí s Vítkovicemi

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Útočník Daniel Kurovský po pěti letech končí ve vítkovické organizaci. S ostravským klubem se rozloučil na svém Instagramu.

partneři českého hokeje

„Vítkovice, děkuju za krásných pět let, které jsem s vámi mohl prožít," napsal. A spolu s modrým srdíčkem dodal: „Bylo mi ctí!"

Kurovský přišel do Ostravy v sezoně 2015/2016 z Havířova. Nejprve hrál za vítkovickou juniorku, postupně se prosadil až do áčka.

Skvěle se mu povedl hlavně ročník 2017/2018, kdy zaujal sedmi góly. Kromě toho byl hodně vidět na juniorském mistrovství světa, kde dvakrát skóroval a bavil efektními kličkami.

Předpovídala se mu proto zářná budoucnost. Kurovský měří 193 centimetrů, přesto má výborný pohyb a k tomu všemu ještě skvělou techniku. Zkrátka nechybělo mu nic, co dobrý hokejista potřebuje.

Jenže...

Jenže měl smůlu. Poslední dvě sezony promarodil, dohromady v nich odehrál jen 26 utkání. Z toho letos nastoupil za Vítkovice do šestnácti zápasů (2+0).

Od konce října nehrál. „Obnovilo se mi stejné zranění kolena, kvůli kterému jsem minulou sezonu stihl odehrát jenom pár zápasů," řekl dvaadvacetiletý útočník v rozhovoru pro munimedia.cz.

„Jednoho rána jsem se probudil s oteklým kolenem, ani nevím, jak se mi to přihodilo," popisuje. „Následně jsem podstoupil magnetickou rezonanci a ukázalo se, že mám přetržený přední křížový vaz. Následovala operace a dlouhá rehabilitace. Takové zranění se hojí celkem dlouho, a tak mi nezbývá nic jiného než čekat a připravovat se na další sezonu."

Teď je otázkou, v kterém klubu to bude. Vrátí se domů do Havířova? Přejde k extraligové konkurenci, nebo zvolí zahraničí?

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Děkuji @hcvitkovice za krásných pět let, které jsem s Vámi mohl prožít. Bylo mi ctí?

Příspěvek sdílený Daniel Kurovsky (@dkurovsky98),Kvě 30, 2020 v 9:10 PDT

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz