Cítím se skvěle, hlásí Gulaš. Už je s týmem, kdy by mohl naskočit?

Foto: Facebook Česká hokejová reprezentace

15. května 2019, 13:42

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Po dvou individuálních trénincích se ve středu Milan Gulaš připojil k českému národnímu týmu, s nímž už v dějišti MS absolvoval dopolední trénink.

Partneři Českého hokeje

Předchozí dva dny se plzeňský kanonýr připravoval individuálně, nebyl akreditován, a tak se nemohl chystat společně s týmem. Teď už šanci dostal, nahradil Davida Tomáška a zúčastnil se středečního tréninku v roli čtrnáctého útočníka.

„Během individuálních tréninků jsem si docela dával a teď se cítím výborně. Z úvodního tréninku mám fantastický pocit. Uvidíme, jak se to teď bude vyvíjet dál," říká Milan Gulaš, na kterém dlouhá tréninková pauza nebyla prakticky znát.

„Čekal jsem to horší, bylo to už mnohem lepší než předchozí dny. Cítil jsem se fakt velmi dobře. Sám jsem z toho překvapený, jak to bylo fajn," líčí natěšený útočník, který už svou situaci konzultoval také s kouči českého národního týmu.

„Trošku jsme se o tom v úterý bavili, ale nechci to zatím zveřejňovat. Když půjde všechno tak, jak má, tak bych mohl naskočit do zápasu. Ale do jakého, to ještě neřeknu," líčí Gulaš. Podle Roberta Reichla potřebuje ještě jeden dva tréninky.

Pak už by si mohl muž, který několikrát vypadl z nominace v poslední chvíli, splnit sen a zahrát si na prvním velkém turnaji. Zranění z přípravy mu loni vzalo OH a v letech 2010 i 2014 byl v dějišti MS, ale nevešel se nakonec na soupisku.

Teď je blízko, Češi mají na soupisce poslední volné místo. To připadne Davidu Tomáškovi, nebo právě jemu. A jak Gulaše přijala kabina? „Úplně v pohodě, jsem tu nejstarší nováček v týmu," usmívá se na závěr letošní Hokejista sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz