Čumíme s otevřenou pusou, extratřída! smekají Hanáci. Křičel Krejčí v kabině?

Foto: Alena Zapletalová a Daniel Klement, hc-olomouc.cz

11. září 12:01

Josef Prášek

Byl to velký večer pro celou Olomouc. Návrat krále dopadl na jedničku, však dal i první gól. Přítomnost Davida Krejčího si pochvalovali všichni od fanoušků až po trenéry a hráče.

Fanshop národního týmu

„Na ledě dělá věci, které má. Výborně umí uklidnit hru,“ chválí ho kouč Jan Tomajko.

Krejčímu dali trenéři prostor v oslabeních i na přesilovkách. „Takového hráče využijete v jakékoliv herní situaci. Pokud chce hrát i oslabení a přesilovky, tak to bude prostě hrát. Já si myslím, že o moc lepších hokejistů do těchto situací není,“ praví Tomajko.

„Jeho přístup k tréninku je příkladný. Hráči se mají od něho co učit."

Samotný Krejčí ale přiznal, že fyzicky na tom může být lépe. „Já nevím,“ pousmál se trenér Hanáků. „U mě je neskutečně připravený. Jeho přístup k tréninku je příkladný. Hráči se mají od něho co učit,“ vyzdvihuje ho.

Jan Knotek hrál s Krejčím i přesilovku. „Nechci z toho být furt takhle nadšený, ale tohle je extratřída! S otevřenou pusou čumím, jak se člověk může dostat na takový level,“ smeká Knotek.

? "Bylo to super! V NHL to bývá jiné, tady jedou fanoušci celý zápas a fandí celou dobu," říká David KREJČÍ po úspěšném debutu za HC Olomouc. ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pátek 10. září 2021

Projevuje se v kabině? „Ještě úplně ne. Že by nás seřval, to ne. Spíš řekne nějaký věcí, co vidí a co bychom mohli zlepšit,“ odpovídá třiatřicetiletý forvard.

„Takový hráč nám dodá více sebevědomí. Máme šanci se před ním ukázat, že také nejsme špatní hokejisté,“ dodává.

„Tohle je extratřída! Máme šanci se před ním ukázat, že také nejsme špatní hokejisté."

No, Knotek ukázal, že špatný skutečně není. Stal se hrdinou večera.

Rozhodl prodloužení úžasnou stahovačkou!

V oslabení našel zbytky sil, v souboji jeden na jednoho pak byl úspěšný a individuální akci zakončil střelou mezi betony.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Já jsem dobře potrénoval,“ směje se. „Musím říct, že si tohle trénuju. V zápase na to ale není tolikrát prostor. Teď jsem to však zkusil, protože jsem věděl, že se před jejich hráče asi nedostanu,“ popisuje vítěznou trefu Knotek.

Ten pak radostí úplně explodoval a s otevřenou pusou křičel radostí směrem k fanouškům.

„Jak jsem dal ten gól, tak jsem takhle v životě nikdy nevylítl,“ usmívá se olomoucký snajpr. „Od rozbruslení jsem viděl naplněný zimák, a proto hokej hrajeme. Bylo to jak živá voda.“

„Jak jsem dal ten gól, tak jsem takhle v životě nikdy nevylítl."

Byl to zápas několika příběhů. I když všichni hltali Krejčího, v brance Olomouce zažíval speciální duel Jan Lukáš.

Jeho parťák Branislav Konrád se nedávno ošklivě zranil…

„Přeju Braňovi, ať se co nejrychleji uzdraví. Když jsem to viděl, jak tehdy z branky jel na střídačku, tak jsem měl všelijaké pocity… Říkal jsem si, ať to nějak zvládne,“ vrací se týden zpět.

Na jednu stranu to je velká šance pro Lukáše, aby se ukázal. Snad poprvé za čtyři roky v Olomouci je na pozici jedničky.

„Přeju Braňovi, ať se co nejrychleji uzdraví. Doufám, že jsem připravený."

A proti Mladé Boleslavi byl spolehlivý. Připsal si hned 39 zákroků, hlavně ale vychytal na úvod výhru 3:2 po prodloužení.

„Chystal jsem se na tuhle příležitost. Je vinou zranění, je to ale na mně a doufám, že jsem na to připravený,“ věří odchovanec Olomouce, jehož úspěšnost zákroků se přehoupla přes hranici 95 procent.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz