Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Litvínovské léto bylo plné změn, vstup do extraligy přesto Vervě nevyšel. Po třech zápasech je pořád na nule, a to s nedobře vypadajícím skóre 6:13.

IRVING MÁ DŮVĚRU. Nejvytíženějším hráčem Vervy je předsezonní posila ze Švédska Aaron Irving. Za zápas v průměru odbruslí 23 minut a 22 vteřin.

PETRUŽÁLKOVA SKROMNÁ ROLE. Naopak veterán Jakub Petružálek hraje až ve čtvrté lajně. Šikovný křídelník se na led dostane jen na 12 minut a 47 vteřin. 

PETRUŽÁLEK ALE DOST STŘÍLÍ! Přestože Petružálek není moc vytížený, je nejpilnějším střelcem týmu. Ve třech zápasech vypálil na branku hned desetkrát. Zbytek jeho parťáků měl sedm a méně ran.

SKVĚLÁ VHAZOVÁNÍ. Tři ze čtyř litvínovských centrů mají úspěšnost na buly přes 53 procent: jak Samson Mahbod, tak i František Gerhát s Viktorem Hüblem. Posledně jmenovaný dokonce vyhrál 33 z 50 vhazování. Z týmů je na buly úspěšnější než Litvínov (57,35 %) pouze Kometa (57,89 %).

GODLA NEZAČAL DOBŘE. Denis Godla po příchodu z Kladna hledá bývalou formu. Ze 45 střel dosud chytil jen 37, po necelých dvou zápasech tak má mizernou úspěšnost zákroků 82,22 %. Jeho kolega David Honzík je na tom podstatně lépe.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

CIBULSKIS POD TLAKEM. Nejhorší Corsi má z litvínovských hráčů obránce Oskars Cibulskis. Když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, Litvínov měl 32 střeleckých pokusů, kdežto soupeř hned 50. 

DEFENZIVNÍ SPECIALISTA ZYGMUNT. Polský mladík Pawel Zygmunt chodí na led hlavně v době, kdy je buly v obranném pásmu Litvínova. Jeho úkolem je tak pomoct zažehnat krizovou situaci a dostat puk do středního pásma. Daří se mu to. O jeho defenzivní roli svědčí ještě to, že je druhým nejvytíženějším útočníkem na oslabení (2:09 SH TOI/GP).

ŠPATNÉ PŘESILOVKY. Je to malý statistický vzorek, ale Vervě se zatím nedaří početní výhody. Litvínov využil jen jednu přesilovku ze třinácti. Na branku během té doby vystřelil pouze 23x.

NEDAŘÍ SE ANI OSLABENÍ. Obecně Litvínov v úvodu doplatil na hru speciálních týmů. Z jedenácti oslabení dostal tři góly, což dává 73% úspěšnost. Hůř jsou na tom pouze Pardubice. 

LITVÍNOV MĚL SVÝM ZPŮSOBEM SMŮLU. Říká se tomu index štěstí: jde o jednoduchou zásadu, že součet úspěšnosti zákroků a úspěšnosti střelby se v dlouhodobém měřítku pohybuje okolo 100 %. Pokud má nějaký tým součet úspěšností nad 100 %, dá se z toho usuzovat, že má štěstí a jeho výkony půjdou časem dolů. A kdo je naopak na nízkých hodnotách, postupně začne stoupat tabulkou. Bude to i případ Litvínova? Jeho PDO je zatím na 94,20 %, dolů to sráží hlavně mizerná úspěšnost zákroků. Menší hodnotu v indexu štěstí mají jen Pardubice.

Partneři HC VERVA Litvínov

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV