Hokejka news

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

 • 23. 1. - 09:46

  Ledová klapka - druhý ročník odstartován!

  Soutěž, která hledá nejlepší video z hokejového prostředí a má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů. Ať už se jedná o profesionální celky nebo amatérské týmy. Soutěžní videa je možné přihlásit až do 3. 5. 2019!

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje je tu!

  Od 21. do 27. ledna 2019 probíhá již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

Základní část extraligy se nám poměrně rychle chýlí ke svému konci, na týmy čeká už jen přibližně deset kol, a to znamená, že kromě jiného finišuje i souboj o titul pro nejlepšího střelce sezony. Kteří hokejisté nejvíce aspirují na místo na piedestalu?

Favorité

Marek KVAPIL (Bílí Tygři Liberec)  22 gólů
Není divu, že se na čele žebříčku střelců drží vůbec nejproduktivnější hráč soutěže Marek Kvapil. Ten už od prvních kol prožívá fantastickou formu, díky které má na čele tabulky produkce sedmibodový náskok. Ovšem v klání střelců to pro něj už je mnohem náročnější práce, v současnosti se totiž dělí o první místo s Peterem Muellerem. Nicméně Kvapilovi do karet hraje opětovně nabytá kvalitní kanonáda: za posledních šest utkání nasázel pět branek. Liberec je navíc se 140 góly nejproduktivnějším týmem extraligy – a to může čtyřiatřicetiletému forvardovi dopřát klíčové postrčení k triumfu.

Peter MUELLER (HC Kometa Brno)  22 gólů
Americký hurikán, který vzal útokem Českou republiku. Že se tento vousáč skutečně umí prosadit, to ukazuje kromě 63 branek v NHL také v české extralize: s 22 brankami z pouze 39 zápasů se dělí o současné prvenství mezi střelci. Klíčovým detailem ve prospěch někdejší osmičky draftu by mohla být obrovská vytěžovanost – s 22:50 minutami v průměrném utkání je totiž v celé soutěži druhým nejčastěji hrajícím forvardem, jen těsně za Janem Kovářem. A pokud by skutečně na začátku března měl na kontě nejvíc přesných zásahů, stal by se vůbec prvním nečeskoslovenským hráčem v historii samostatné české extraligy, kterému by se takový úspěch povedl.

Milan GULAŠ (HC Škoda Plzeň)  20 gólů
S osmi brankami druhý nejlepší střelec letošního ročního Hokejové ligy mistrů je jednou ze dvou nadějí Plzně na již třetí obhajobu titulu pro nejproduktivnějšího kanonýra extraligy. Gulaš by navázal na dva úspěchy Dominika Kubalíka a loňský triumf Tomáše Mertla. V celé soutěži nenajdete aktivnějšího šutéra: dosud totiž vyslal už 315 pokusů, tedy o ohromných 53 více než druhý Peter Mueller. Vychází to na famózní kadenci 22,81 projektilů za 60 minut. Navíc od příchodu Jana Kováře nastřádal Milan Gulaš za 19 utkání třináct branek, neboli v přepočtu na zápas více než dvakrát tolik, kolik dokázal sbírat předtím.

Vojtěch NĚMEC (HC Škoda Plzeň)  19 gólů
Třetí člen nejnebezpečnější lajny celé soutěže GulašKovářNěmec je s devatenácti brankami ze 40 utkání stále ve hře o titul krále střelců, K němu by mu mohla dopomoct právě spolupráce s jeho "linemates". Potenciál k tomu bezesporu má, jelikož je ve společenství elitních střelců tím nejefektivnějším kanonýrem: což dokazuje jeho fantastická 27,14% úspěšnost střel, vůbec nejlepší v celé soutěži, a také 1,86 vstřelených gólů za 60 minut, pro změnu druhý nejlepší výkon extraligy. Stačí tedy jen aby se Vojtěch Němec trochu rozstřílel a rázem můžeme mít nového lídra tabulky šutérů.

Martin ZAŤOVIČ (HC Kometa Brno) – 19 gólů
I Kometa má mezi nejlepší pěticí kanonýrů dva zástupce, spolu s Petere Muellerem hájí dres moravské metropole i Martin Zaťovič. V tuto chvíli u jeho jména svítí 19 branek nastřílených ve dvaačtyřiceti zápasech, nicméně šance na zisk titulu pro nejlepšího střelce tu stále je, letos totiž prožívá svou dosud gólově nejkvalitnější sezonu. Poprvé v kariéře se s největší pravděpodobností dostane nad hranici 20 branek za rok v extralize a to je víc než dobrá motivace, která by mohla brněnského skoroveterána nakopnout.

Černý kůň

Zbyněk IRGL (HC Olomouc) – 18 gólů
Kdo by mohl ještě zafinišovat a předstihnout všechny své soupeře v boji o korunu střelců? Největší šanci k tomu má dělostřelecký král Hané Zbyněk Irgl, toho času s osmnácti brankami na kontě, k čemuž mu stačilo pouze 34 zápasů. To v přepočtu znamená, že za šedesát minut dokáže vstřelit 1,72 gólů, s vyšší frekvencí překonávají soupeřova gólmana jen Tomáš Vincour a Vojtěch Němec. Ovšem, na co už v rukávu odpověď nemá žádný z TOP pěti střelců, to je Irglova 52,94% individuální gólová produktivita, jinými slovy vsítil olomoucký veterán více než polovinu všech branek, které padly za jeho přítomnosti na ledě.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV