Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Matěj Stránský se po dvou sezonách v dresu Ocelářů z Třince s Tipsport extraligou rozloučil a zamířil do švýcarského Davosu. V extralize však zanechal poměrně výraznou stopu zisku titulu až po několik individuálních ocenění.

Matěj Stránský v průběhu dvou sezon nastoupil v základní části do 102 zápasů, ve kterých si udržel průměr téměř bodu na zápas, když celkově nasbíral 56 gólů a 41 asistencí. To ho v součtu posledních dvou ročníků řadí na čtvrté místo. Při hře 5 na 5 pak nasbíral 53 bodů, taktéž čtvrtý největší počet. Ve vyřazovacích bojích přidal dalších 16 startů a 15 bodů a výrazně se podepsal na zisku třineckého titulu.

V první sezoně jsme Stránského chválili za jeho komplexní hru, v ročníku 2020/2021 se z něho pak stal nejlepší střelec extraligy. A nakonec byl za své výkony oceněn i cenou pro nejlepšího hráče sezony.

V ročníku 2020-2021 vytvořil Stránský jeden z nejlepších útoků soutěže společně s Martinem Růžičkou a Petrem Vránou. Dohromady tato trojice odehrála při hře 5 na 5 více než 400 minut, ve kterých měli poměr střeleckých pokusů 59,1 % a poměr očekávaných gólů 67,8 %, kdy jde o třetí nejlepší hodnotu mezi útoky s minimálně 100 odehranými minutami. Soupeře pak přestříleli s gólovým poměrem 67,4 %, když za 60 minut hry vstřelili 4,4 gólu a obdrželi pouze 2,1.

Při základním počtu hráčů se Stránský gólově prosadil v 18 případech, a byl v této herní situaci nejlepším. V přepočtu na čas Stránský vstřelil 1,65 gólu, což je taktéž nejlepší výkon. Prosazoval se především díky skvělému výběru místa, když si vytvořil za 60 minut hry šance na 1,14 očekávaného gólu, přestože nepatřil mezi nejčastější střelce, když za stejný čas má na kontě necelých 13 střeleckých pokusů. Nepatří tak v tomto směru ani mezi nejlepších 30 útočníků. Hned devět z jeho pokusů však bylo ze slotu, kdy z těchto míst naopak střílel ze všech útočníků nejčastěji.

Kromě hry 5 proti 5 se Matěj Stránský výrazně prosazoval i v přesilovce, kde byl s 10 góly třetím nejlepším střelcem. Další dva góly pak přidal v situaci 3 na 3 a jeden v oslabení.

Velkou devízou Stránského, kromě jeho střelecké potence, byla i schopnost transportu puku z obranné do útočné třetiny, v čemž patřil s téměř 16 vstupy do pásma za 60 minut hry taktéž mezi nejlepší forvardy. Z vlastního pásma pak puk vyvezl více než 13krát za stejný čas.

Pokud se podíváme na jeho celkový profil, ukazuje se, že Stránský skutečně patřil mezi nejlepší hráče extraligy téměř ve všech směrech. Především v ofenzivních kategoriích se pohyboval mezi absolutní špičkou. Jeho obranná hra sice zaznamenala v porovnání s minulou sezonou propad, nicméně to vyvážil zlepšenou ofenzivou, a především elitní střeleckou úspěšností, která mu vynesla titul nejlepšího extraligového střelce. Matěj Stránský zanechal svými výkony v extralize bezesporu velkou stopu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV