Hokejka news

 • 22. 2. - 09:00

  Nový film nejen o hokeji

  Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Stejně jako jsme vám nabídli preview z pohledu čísel ke každé sérii čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off, podíváme se na ně v krátkosti i zpětně. Co posunulo Třinec a Hradec Králové do semifinále a kdo vlastně byl herně lepším týmem v jednotlivých duelech?

Sparta Praha po loňské finálové učasti letos skončila už ve čtvrtfinále. A to opět na hokejkách Třince. V hlavním městě tak sezonu určitě nehodnotí pozitivně. Kde se tato série zlomila?

Loňské zklamání po výhře v základní části naopak letos napravil ve čtvrtfinále Mountfield, který vyřadil Liberec v pěti zápasech a po pěti letech se tak vrací mezi nejlepší čtyřku. Co ho do semifinále dostalo?

HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec

Zřejmě nejsledovanějších série čtvrtfinále nakonec měla pro mnohé nečekané vyustění. A to postup Třince v šesti zápasech. Šlo tak o jedinou sérii, ze které postoupil dle predikcí modelu Game Score outsider. I když v případě souboje Sparty s Třincem náš model predikoval vyrovnanou sérii, kde šance na postup Sparty byly pouze 53 %.

Pozoruhodný není jen samotný postup Třince, ale také způsob, jakým k němu došel, když se po třetím utkání série zdálo, že vše směřuje k postupu Sparty, která v tu chvíli vedla 2:1 na zápasy a většinu času kontrolovala hru.

Právě herní převaha byla na straně Sparty i v dalších třech zápasech, nevedla ovšem k žádné další výhře, když se ve skvělém světle opět v play off předvedl Ondřej Kacetl. Ten byl totiž v tomto čtvrtfinále tím pomyslným jazýčkem na vahách, když chytil v součtu všech zápasů 7,7 gólu nad očekávání! Nejlepší výkon si schoval na pátý zápas, ve kterém chytil 3,13 gólu nad očekávání a zapsal si tak vychytaný zápas. Ten měl i v duelu číslo dva, který Třinec vyhrál v prodloužení.

Je až neuvěřitelné, že Sparta v sérii vstřelila o sedm gólů méně než její soupeř. Ve statistice očekávaných gólů Třinec totiž naopak překonala o 3,1 očekávaného gólu, když měla o 142 více střel!

Oceláři ale na druhou stranu dokázali výborně eliminovat střely s vysokou nebezpečností, ve kterých byl poměr 37:33 pro Spartu, při hře 5 na 5 pak byla Sparta v tomto ohledu lepší pouze o jednu střelu. I tak je ale celkové skóre mínus 7 pro Pražany velmi kruté, a podobně i ze samotné hry 5 na 5, ve které zaostali o čtyři góly.

Právě hra v základním počtu hráčů se ukázala pro Spartu jako největší problém, když se proti pevné defenzivě Třince nemohla téměř prosadit. Ze všech čtvrtfinálových týmů měla právě při hře 5 na 5 vůbec největší šance, když si celkem vytvořila příležitosti na 12,4 očekávaného gólu. Vstřelila ale pouze čtyři… Právě souboj sparťanské ofenzivy s Ondřejem Kacetlem byl rozhodující.

Mountfield HK vs. Bílí Tygři Liberec

Souboj Hradce Králové s Libercem vypadá ve výsledku jako poměrně jednoznačný. Faktem ovšem je, že šlo herně zřejmě o nejvyrovnanější ze čtvrtfinálových sérií! Kromě prvního zápasu měl sice herní převahu hradecký Mountfield, v celkovém součtu ovšem tyto dva týmy od sebe oddělovaly pouze drobnosti.

Pokud vezmeme do úvahy všechny herní situace, Liberec předčil Mountfield na střelecké pokusy o dvě střely, větší šance si ale o 1,9 očekávaného gólu vypracoval Hradec Králové. V konečném součtu gólů pak Hradec Králové zvítězil 15:12, když v tomto směru byla vyrovnanější pouze série mezi Vítkovicemi a Kometou Brno.

Hradci také vyšla rošáda v brankovišti, kde Matěj Machovský nahradil po prvním zápase Henriho Kiviaha. Finskému brankáři první duel série příliš nevyšel, když inkasoval 1,2 gólu nad očekávání. Naopak Machovský byl ve zbytku série, kromě posledního duelu, bezchybný a celkově chytil 2,8 gólu nad očekávání.

Ani na druhé straně si ale na výkony brankářů stěžovat nemohli, když Petr Kváča držel Liberec ve hře a ve třech zápasech chytil v součtu 2,1 gólu nad očekávání. Jakub Neužil pak zvládl z pohledu čísel svůj první start, v tom druhém ale pětkrát inkasoval a za očekáváním zaostal.

Hlavní převahu si Mountfield vytvořil při hře 5 na 5, kterou vyhrál se skóre 11:6. Právě při základním počtu hráčů měl Liberec se problém prosadit, když byl rozdíl očekávaných gólů o více než tři góly menší, než poměr skutečně vstřelených a obdržených branek.

Naopak v přesilovkách byl produktivnější Liberec, když v nich vstřelil šest gólů, Hradec Králové se pak prosadil v početních výhodách třikrát. Ani to Liberci ale k prodloužení série na více než pět zápasů v kombinaci s dalšími faktory nestačilo.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV