Hvězda měsíce Bartošák o vítkovické jízdě, netradiční četbě i olympiádě

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice v prosinci vyrovnaly klubový rekord ze sezony 1980-81, když slavily devětkrát za sebou. Velkou zásluhu na tom měl brankář Patrik Bartošák, který podával fantastické výkony, v devíti utkáních inkasoval pouhých devět branek a navrch zapsal tři čistá konta! Vítkovického gólmana ocenili také fanoušci, nechal za sebou litvínovského beka Jiřího Hunkese, sparťanského útočníka Richarda Jarůška a stal se Hvězdou uplynulého měsíce.

"Jsem rád, že jsem díky fanouškům mohl zvítězit. Je to pro mě pocta. Ale hlavně mám radost, že vnímají a oceňují, jak se daří celému našemu týmu," pokyvuje Patrik Bartošák. Vítkovice se v prosinci dostaly do nevídané formy a pohody, která je vynesla až na druhou příčku tabulky. Tedy do míst, kde se ostravští hokejisté už dlouhé roky nepohybovali. Jejich vítězná série, jíž vyrovnali klubový rekord, se zastavila až proti mistrovi.

"Pro gólmana je super vychytat pár nul. Nakoplo mě to nahoru, víc jsem si věřil."

"Dá se říct, že až na poslední utkání s Brnem nám vycházelo fakt úplně všechno. Byli jsme na tom tak dobře, že když jsme třeba dostali tři góly, tak jsme jich stejně nastříleli víc než soupeř. A naopak, když se nám střelecky až tolik nedařilo a dali jen jeden dva góly, podařilo se nám vzadu udržet nulu," libuje si čtyřiadvacetiletý gólman, kterému se začalo enormně dařit poté, co na konci listopadu změnil masku a také shodil vousy.

Bartošák v prosinci zazářil úspěšností zákroků 96,88 procenta a průměr inkasovaných branek na zápas dokonce stlačil pod jeden gól na 0,99. Vše navrch ozdobil třemi vychytanými nulami. "Bylo to pěkné, protože do té doby jsem žádnou neměl. Pro gólmana je super vychytat pár nul. Nakoplo mě to nahoru, víc jsem si věřil. Ale samozřejmě je to zásluha celého mančaftu," přiznává vítkovický gólman, jenž je vášnivým čtenářem.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V nedávném rozhovoru pro iDnes.cz vypráví o tom, že rád čte o návštěvách z vesmíru a nejvíc času tráví u autorů, kteří vysvětlují teorie vzniku civilizace. "Co na to kluci v kabině? Spíš to pro ně byla novinka. Pro většInu kluků to není typické. Někteří z toho měli srandu, jiní to ale brali vážněji," usmívá se Bartošák. "Nikomu se však nesnažím prezentovat informace, které jsem někde vyčetl. Ať si každý udělá svůj obrázek sám," dodává.

Ale jeho literární škála je široká, nedávno přečetl třeba Hamleta, teď se zase pustil do něčeho úplně jiného. "Mám rozečtenou knihu, kterou mi půjčil náš masér. Říkal, že je výborná, takže jsem zvědav. Teď jsem zhruba na třicáté stránce, ale bohužel si teď nevzpomenu, jak se kniha jmenuje," usmívá se Patrik Bartošák. "Je o horolezcích, kteří se snaží zdolat Kilimandžáro bez nejrůznějšího vybavení," přibližuje kopřivnický rodák.

"Olympiáda je pro mě ohromnou motivací, takový zážitek se už nemusí opakovat."

Jeho jméno teď bývá často skloňováno v souvislosti s blížícím se olympijským turnajem, kam by měl jet jako brankářská trojka. "Je to záležitost, která se nekoná každý rok. Je to pro mě ohromná motivace. Šanci v reprezentaci jsem si už vybojoval, takže bych se samozřejmě rád podíval i na olympiádu. Navíc v exotické Jižní Koreji. Takový zážitek se už nemusí opakovat, být na olympiádě se nepovede každému," uvědomuje si.

"Nějaké náznaky byly, ale dokud to nebudu vědět stoprocentně, budu doufat. Pokud se tam dostanu, budu si to chtít užít," říká odhodlaně Bartošák, který byl jako třetí gólman povolán už na srazy před turnaji ve Finsku a Rusku. Teď je blízko letence na únorovou olympiádu, kde Češi při neúčasti hráčů z NHL rozhodně nebudou bez šance. "Na posledních akcích jsme porazili ty nejsilnější týmy. Můžeme dojít daleko," domnívá se.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz