Irgl zpět na Hané: Pozitivní emoce! Čeká mě kus cesty. A ptal se Motáka

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Už to bude rok, co Zbyněk Irgl naposledy hrál zápas v olomoucké plechárně. Teď se do Olomouce vrátil, ale v roli soupeře – a mohl slavit výhru Vítkovic 4:0.

Aplikace Tipsport extraligy

„Výsledek hovoří za vše, pěkný. Kdyby tady ale byli lidi, bylo by to ještě lepší. I tak jsem však cítil pozitivní emoce. Bylo to moc fajn,“ netajil se čtyřicetiletý Zbyněk Irgl, který v Olomouci strávil tři sezony.

„Do Olomouce jsem se těšil, nebudu lhát, že ne,“ odpověděl zkušený matador. Třeba se ukáže fanouškům Olomouce v další sezoně. „To nevím, to je strašně daleko,“ usmívá se a zeptal se vedle stojícího trenéra Olomouce Zdeňka Motáka. „Že trenére?“ pousmál se.

„Zbyňo, ty jsi nesmrtelný, budeš hrát i dál,“ vzkázal mu s úsměvem Moták.

Vítkovice navíc proti Hanákům poměrně suverénně uspěly a nedovolily soupeři ani jednu branku. „Od začátku zápasu jsme hráli to, co bychom chtěli hrát. Do ničeho jsme soupeře nepustili,“ vrátil se k utkání.

„Zbyňo, ty jsi nesmrtelný, budeš hrát i dál."

Proti svému bývalému celku se dokonce prosadil, když zakončil krásnou akci. „Josef Mikyska už asi mohl střílet. Já jsem však na něho ještě huknul, a tak mi to vrátil. Když už jsem pálil, Braňo Konrád v bráně už klečel a nic neviděl,“ popsal gól, který pak ani moc neslavil.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Dokonce mohl dát i další branku, kdy jel sám na brankáře. „Kluci tam nahrnuli sníh, abych to nedal,“ rozesmál se.

I tak se ale prosadil už třetí zápas v řadě. Přichází forma v pravý čas? „Doufám a věřím v to. Po zranění hraju zhruba měsíc a půl, ale pořád je toho strašně moc, na čem potřebuju pracovat. Čeká mě ještě pořádný kus cesty,“ zamyslel se.

„Chybí mi síla v noze a ani vytrvalost není taková, jaká by měla být. Pomaličku se však do toho dostávám. Stoprocentní to tak ještě není,“ povídal ke svému zdravotnímu stavu.

„Po zranění hraju zhruba měsíc a půl, ale pořád je toho strašně moc, na čem potřebuju pracovat."

Těší ho, že se jeho celku daří. Ostravané vyhráli sedmý duel z posledních osmi! „Když přišel trenér Miloš Holaň, tréninky začaly být krátké, intenzivní a odráží se to na výsledcích. S těmi pak přišlo i sebevědomí, víc si dovolíme,“ hledal důvody formy Vítkovic.

Budou Vítkovice černým koněm play off? „Kéž by to tak bylo. Myslím, že momentálně hrajeme opravdu moc dobře. Když se nám bude dařit i střelecky, věřím, že můžeme uspět, dostat se daleko,“ řekl Irgl.

Doufá v to i trenér Miloš Holaň: „Přál bych si to. Vezeme se na vítězné vlně, šlape to velice dobře. Je to podpořené odzadu a kluci hrají zodpovědně i ve středním pásmu.“ 

„Ale v play off se vše maže a začíná se od začátku!“ upozornil ostravský kouč.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz