Kaše začal boj o MS skvěle, zazářil dvěma góly. Cítím se dobře, hlásí

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

15. dubna 2018, 8:00

Adam Bagar

(CERGY, od našeho zpravodaje) Mladý útočník David Kaše vlétl do přípravy českého národního týmu na MS skvěle, ve Francii se blýskl dvěma důležitými góly a výrazně tak přispěl k vítězstvím 5:2 a 6:2! "Jsem za to samozřejmě rád. Cítím se dobře, musím v tom pokračovat," přiznává hokejista, jenž letošní sezonu strávil ve švédské Moře.

Nový fanshop

Češi v obou zápasech ve Francii museli otáčet výsledek z 0:2. "Důležité je, že se nám to v obou případech povedlo obrátit. To je hodně pozitivní. Na druhou stranu prohrávat v každém utkání určitě nechceme, musíme se na to víc zaměřit a vstupy do zápasů zlepšit," zdůrazňuje Kaše, jenž v Amiens dal svou premiérovou branku v reprezentačním áčku.

Další den v Cergy nastupoval už v Hanzlově elitní formaci a trenérům se za důvěru odměnil velmi důležitým gólem v čase 19:54. "Jsem za to rád, byla to důležitá trefa, ale hlavní je výhra. Myslím, že je jedno, kdo bude dávat branky. Hlavně, že to bude padat," usmívá se Kaše, jenž při francouzském turné působil na ledě uvolněně. "Cítím se dobře."

Oba zápasy vypadají na první pohled hodně podobně, ale přece jen se lišily. Reprezentanti se výrazně zlepšili v přesilovkách, dva góly jsou pak důkazem. A oproti první bitvě se taky dost přiostřilo. "Je to tak, bylo to víc vyhrocené. Po zákroku Adama Musila se v první třetině snad při každém pískání spustily šarvátky, což bylo nepříjemné," hlásí Kaše.

Jandač: Dáváme hodně gólů, ale pořád je co zlepšovat

Češi mají aktuálně hodně mladý tým, kterému hodně pomáhají zkušení borci jako Michalové Jordán, Řepík a Birner. "Kluci vždy řeknou něco hodně důležitého, dokážou uklidnit nějakou situaci. Je super, že tam máme takové zkušené hráče. Bereme si z nich příklad a jsme moc rádi, že nám pomáhají," pokyvuje jednadvacetiletý hokejista Mory.

Ten už se jistě těší na domácí akci v Pardubicích v rámci Euro Hockey Tour. "Ještě nevím, jestli pojedu, protože nominace není hotová, ale věřím, že se budu moct doma v Česku ukázat," říká skromně David Kaše. Ten se ve Francii ukázal v dobrém světle a potvrdil svá slova, že se chce porvat o šampionát, na kterém by si rád zahrál s bráchou Ondřejem.

Kaut: Každý duel v repre je pro mě obrovská zkušenost

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz