KHL ani extraliga. Polanský míří z Třince do švýcarského Oltenu

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Před několika dny bylo kolem něj pořádně dusno. Jiří Polanský vypadl ze základní sestavy Třince a dostal se do sporu s hlavním trenérem Vladimírem Kýhosem, zkušený útočník posléze po dohodě kádr Ocelářů opustil a jeho zástupci jednali o dalším angažmá. Mluvilo se o možnostech v Tipsport extralize či v ruské KHL, nakonec je verdikt poměrně překvapivý: dlouholetá opora Ocelářů dokončí ročník ve švýcarském druholigovém Oltenu. "Klub projevil eminentní zájem, Jirka podepsal smlouvu do konce sezony," informuje zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Jágr Chance liga

Transfer je to hodně čerstvý a rychlý, pro Polanského končí období čekání i nejistoty. "Jakmile vyšlo najevo, že Jirka může z Třince odejít, ozvalo se s nabídkami několik klubů. Z domácí nejvyšší soutěže jich bylo asi pět nebo šest, řešili jsme možnosti v Kontinentální lize. Zároveň ale přišel s návrhem Olten, vedení klubu Jirku hodně chtělo," rekapituluje Vůjtek.

Polanský mimo sestavu: Důvod mi neřekli, asi je to v osobní rovině »

Švýcarský klub působí v tamní druhé nejvyšší soutěži, momentálně je čtvrtý. Ovšem ambice má na postup. "Jirka mluvil se sportovním manažerem Jakobem Köllikerem, který mu řekl přesnou představu. Polanský by se měl stát jedním z elitních útočníků. Samozřejmě záleží na trenérovi, ale předpokládám, že Jirka bude mít dostatek prostoru. Ve švýcarské NLB mohou hrát základní část jen dva cizinci, i z toho vyplývá, že očekávání jsou u nich značná," připomíná Vůjtek.

Polanský dosud trénoval v Třinci, směr Švýcarsko nabere co nevidět. "Pokud všechno klapne, Jirka odjede 26. prosince. Olten čeká závěr sezony, pokusí se postoupit do kvalifikaci o NLA. Pro Polanského je to výzva i dobrá možnost. Sám jsem tuhle soutěž v minulosti hrál, její kvalita není vůbec špatná. Hokejisté ze zahraničí musejí neustále dokazovat kvalitu. Jirka každopádně dostane v zápasech hodně příležitostí," dodává Vůjtek.

Hokej v číslech: Polanský v Třinci nehrál. V čem ale vyčníval? »

Za Olten v minulosti úspěšně hrával třeba slovenský útočník Anton Šťastný, na aktuální soupisce jsou z cizinců pouze kanadský obránce Curtis Gedig a v útoku jeho krajan Justin Feser. K nejzkušenějším hokejistům patří někdejší švýcarský reprezentant Reto Kobach, tým mají na povel trenéři Maurizio Mansi a Chris Bartolone – navzdory zámořským kořenům oba v minulosti bojovali v barvách Itálie.

Teď do mužstva míří Jiří Polanský. Útočník s krátkou minulostí v české reprezentaci zvedá kotvy poprvé od začátku sezony 2003-04. Brněnský rodák, jenž 18. prosince oslavil 35. narozeniny, strávil celou dobu v Třinci. Předtím krátce nastupoval za Havířov či slovenskou Žilinu, s hokejem začínal v jihomoravské metropoli. Mistr Tipsport extraligy 2011 si poprvé vyzkouší angažmá v jiné evropské soutěži na západ od našich hranic. "Pro Jirku to bude určitě změna, která mu může hodně pomoci. Mluvili  jsme spolu, makal naplno, je připraven okamžitě naskočit. Do Oltenu se hodně těší," uzavírá Vladimír Vůjtek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz