Litvínovu to doma nejde. Máme malý tlak do brány, má jasno Kašpar

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Litvínov po překvapivých skalpech Brna a Liberce na venkovních kluzištích přivítala souseda z tabulky Spartu. Ta plně využila neschopnosti Litvínova vstřelit branku před vlastními fanoušky a po vítězství 4:1 veze ze severu Čech důležité tři body. Gólové trápení se v letošní sezoně nevyhýbá vytoužené posile litvínovských fanoušků Lukáši Kašparovi, který zhodnotil další nepovedené domácí utkání.

Nový fanshop

Je to klišé, ale byl to souboj o šest bodů. Proč nakonec nemáte ani jeden?
Především první dva góly v první třetině. Myslím, že to nebyla tak špatná třetina, abychom prohrávali 0:2. Udělali jsme dvě chybičky, svoje šance jsme navíc neproměnili. Potom jsme podle mého názoru byli lepší na ledě, ale vyrovnat se nám nepovedlo, navíc jsme znovu inkasovali.

V poslední době máte zajímavou bilanci doma – venku. Na ledě soupeřů překvapivě vyhráváte, naopak doma často tápete.
Hodně nás mrzí, že neděláme radost našim fanouškům doma. Ubojovali jsme dvě velké výhry venku na ledě těžkých soupeřů, a pak o ně doma zase přijdeme se Spartou. Tak to ale bohužel někdy je, další týden budeme chtít doma jednoznačně uspět.

Doma nezískáváte body, ale nedáváte ani moc gólů. Za poslední čtyři zápasy snad jenom tři branky. Jak to zlepšit?
Musíme se cpát více do brány. Se Spartou jsme začali aktivně, ale pořád je tam málo střelby. Od modré i z jasnějších pozic si to pořád dáváme do větších tutovek, ale to se nám nedaří. Musíme to zjednodušit a víc to tam pálit!

Spartu jste ale přestříleli.
Myslím, že jsme větší část zápasu hráli lepší hokej než Sparta, ale hokej je o gólech.

Ano, z tribuny to vypadalo lépe než v předchozích domácích zápasech.
Ono je vcelku jedno, jak to vypadalo, když po zápase odcházíme do šatny s nula body. Ale ano, byli jsme povzbuzení výkony z venkovních zápasů, chtěli jsme to potvrdit doma. Sparta je bohužel náš soused v boji o desítku, možná i šestku, takže to zamrzí.

V čem je váš hokej jiný doma nebo venku?
Těžko říct. Kdybychom věděli, proč doma góly nedáváme, tak to okamžitě změníme.

Váš výkony šel nahoru i přes další domácí porážku.
Říkám, je to k ničemu, když prohrajeme. Každý se snaží dělat všechno proto, abychom udělali nějaký výsledek. Sám od sebe mám velká očekávání, bohužel jsem strašně moc zameškal přípravy v létě, na čemž pořád pracuji. Na ledě se cítím lépe, ale je to jenom o tvrdé práci.

Na vašem bruslení je znát větší lehkost. Jaký z toho máte pocit vy?
Cítím se na bruslích lépe, snad to bude jenom lepší. Máme trochu intenzivnější tréninky, ale jsem za to rád, těchto věcí se vůbec neštítím. Vzhledem k tomu, jak moc jsem zameškal, mi tohle může jenom pomoct.

S Petružálkem to nebylo ideální, cítili jsme to

Často se vám mění útoky z různých důvodů. To na ofenzivní síle asi taky moc nepřidá.
Máme velkou marodku. Se Spartou nehrál Jura Mikuš, nedohrál ani František Lukeš. Doufám, že kluci budu brzo v pořádku. Na druhou stranu, mladí kluci, kteří hráli proti Spartě odehráli slušný špíl.

Nehrajete s Jakubem Petružálkem, i když jste se na tuto spolupráci oba hodně těšili. Jak to berete?
Tak to někdy je. My s Kubou tady nejsme od toho, abychom skládali sestavu, od toho jsou tu jiní lidé. Budeme podávat stoprocentní výkony, ať hrajeme s kýmkoliv.

Čím to, že vám to s Petružálkem nesedlo?
Těžko říct. Kdybychom to věděli, tak to změníme. Nebylo to ideální, sami jsme to cítili. Možná by si to sedlo později, kdo ví, ale trenéři se rozhodli pro tento krok a od té doby se naše hra trochu zvedla.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz