Marosz mění Pardubice za Liberec, Pešán doufá v jeho nejlepší sezonu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Extraligový finalista z Liberce hlásí další změnu v kádru. Ofenzivní řady posílí útočník Rostislav Marosz, který tak v Pardubicích končí. Kluby o tom informovaly v tiskové zprávě.

Nový fanshop

Osmadvacetiletý útočník se s Dynamem rozloučil po takřka dvou letech, ačkoliv měl smlouvu i na příští sezonu. „Spolu s trenéry jsme řešili optimální složení kádru, rozhodli jsme se dát prostor jiným hráčům. Jsem rád, že se nám po vzájemné dohodě podařilo vyjednat ukončení kontraktu,“ hlásí sportovní manažer klubu Jaromír Kverka.

„Rozhodli jsme se dát prostor jiným hráčům.“

Rostislav Marosz odehrál za Pardubice celkem 110 zápasů včetně baráže, nasbíral v nich 54 bodů za 24 branek a 30 nahrávek. Teď má před sebou už páté extraligové angažmá. Po Třinci, Olomouci, Karlových Varech a Pardubicích zakotví pod Ještědem. S vedením libereckého klubu se dohodl na roční smlouvě s jednoletou opcí.

„Rosťa Marosz je unikátní hokejista s velmi dobrými dovednostmi. Po odchodu některých klíčových hráčů by měl být jedním z hlavních tahounů naší produktivity. Počítáme s tím, že dostane velký prostor v přesilových hrách. Doufám, že Rosťa má před sebou nejlepší sezonu své kariéry,“ přeje si sportovní manažer klubu Filip Pešán.

„Doufám, že Rosťa má před sebou nejlepší sezonu své kariéry.“

Marosz, který mezi tuzemskou elitou zapsal rovných 300 startů a 161 bodů za 61 gólů a 100 asistencí, je první ofenzivní posilou Bílých Tygrů. Severočeský klub už dřív přivedl do svých řad brankáře Justina Peterse a zadáky Romana Graborenka a Ronalda Knota. Tým naopak opustili Roman Will, Martin Ševc či Dominik Lakatoš.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz