сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Cíl splněn, odškrtli si ve Varech. Některé týmy mají šanci na postup, míní Příplata

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ačkoliv se karlovarské béčko o první přičku západní skupiny přetahuje s Pískem, po první polovině základní části Ligy dorostu je právě Energie tím týmem, který se vyhřívá na čele. Obránce Ondřej Příplata odehrál také několik zápasů v nejvyšší soutěží, a tak může posoudit, jestli budou mít ligové celky na konci sezony šanci v baráži.

Liga dorostu se přehoupla do své druhé poloviny a v horních patrech obou skupin se oddělily vedoucí celky. Na východě je to už od začátku soutěže suverénní Vsetín, zato v západní skupině jsou favorité dva. Hned zkraje se na špici usadil Písek, kterého sesadil B-tým karlovarské Energie. „Dá se říct, že s Pískem se neustále střídáme na prvním místě. Je to velmi těžký soupeř,“ komentuje soupeření obránce Karlových Varů Ondřej Příplata.

„Letošní sezona je zatím velice dobrá, ve skupině máme jen kvalitní zápasy, takže to hodnotím pozitivně. Občas jsou vyhrocené, ale jinak vyrovnané,“ přibližuje utkání, která už v sezoně se svými spoluhráči odehráli. Karlovy Vary vyhrály šestnáct z devatenácti zápasů a všechny z nich skončily jen malým rozdílem. Jinak tomu bylo jen v duelech s PZ Kladno, posledním týmem tabulky.

Právě na ledě Kladna odehrálo karlovarské béčko poslední utkání a zvítězilo 7:0. „V minulém týdnu nám zápasy opravdu vyšly. Nejprve jsme hráli doma proti Kobře, a to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme vyhráli o dva góly 4:2. Jiné to bylo proti Kladnu, tam jsme byli jednoznačně lepším týmem. Tímto stylem se za víkendem ale nechci ohlížet. Za mě to byl povedený týden, protože jsme z obou zápasů brali tři body,“ shrnuje Příplata.

Foto: Archiv Ondřeje Příplaty

Tyto dvě výhry pomohly k udržení první příčky. „Už od začátku sezony jsme měli za cíl jít na první místo tabulky, protože jsme věděli, že na to máme a budeme se na předních příčkách pohybovat. Myslím, že si můžeme odškrtnout cíl splněn. Teď to jen chceme udržet až do konce,“ přibližuje.

Liga dorostu spojila celky z extraligy a regionální soutěže, v letošní sezoně si odbývá svou premiéru. Karlovy Vary se do ligy dostaly díky dobrým výsledkům v nižší soutěži a na začátku si musely trochu zvykat. „Je tam určitě velký rozdíl, protože jsme minulou sezonu hráli krajskou soutěž, která neměla takové tempo,“ popisuje Příplata, který spatřuje přínos loňské sezony hlavně v její nadstavbě, jejíž kvalitní zápasy připravily tým na soupeření s bývalými extraligovými celky.

„Určitě ale mají některé týmy z Ligy dorostu v přímém souboji šanci postoupit.“

Jelikož si Vary nedávají malé cíle, vyhlíží už play off. Tam se utkají s týmem z východní skupiny. „Myslím, že asi nejde říct, kdo z týmů bude největší soupeř. Důvod je ten, že všechny týmy budou silné a hlavně budou chtít postoupit do Extraligy dorostu, takže se o to poperou,“ uvědomuje si obránce vedoucího celku, který však vzhledem k tomu, že se jedná o B-tým, o postupu nemůže uvažovat.

Na konci sezony čeká nejlepší dva celky Ligy dorostu baráž o postup, ve které se utkají s dvěma celky z extraligy. Někteří hráči Energie nejvyšší soutěž dobře znají, protože za svůj dorostenecký A-tým občas nastupují.

Foto: Archiv Ondřeje Příplaty

Jaký je rozdíl, a mají týmy z nižší soutěže proti favoritům v baráži šanci?  

„Ze své zkušenosti musím říct, že mezi Extraligou a Ligou dorostu je opravdu velký rozdíl. Hlavně v rychlosti. Určitě ale mají některé týmy z Ligy dorostu v přímém souboji šanci postoupit. Osobně si myslím, že pokud bychom se s týmem z extraligy utkali my, tak můžeme vyhrát,“ odpovídá na otázku Příplata.

Nyní budou Karlovarští pokračovat v sérii venkovních utkání. Za sebou mají duel s Kladnem a v tomto kalendářním roce je čeká ještě zápas na ledě Náchoda, Ústí nad Labem, Havířova a Vsetína. Rok 2022 tak béčko Karlových Varů zakončí proti jednomu z největších favoritů. „Můj názor je takový, že to bude velice vyrovnaný zápas. Soupeř má určitě kvalitu, ale doufáme, že do Varů dovezeme z tripu plný počet bodů,“ uzavírá karlovarský bek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz