Drak je na ústupu! Sokolovský Stáňa se porval s leukémií

Foto: hcsokolov.cz

Od konce uplynulé sezony sokolovský klub napjatě prožívá boj, který svádí jeden z jeho malých hokejistů s leukémií. Pro devítiletého Stanislava France uspořádal Baník i speciální zápas. Nyní, o čtyři měsíce později, se všichni dozvěděli moc dobrou zprávu.

Generali Česká Cup

Poslední domácí zápas v loňském ročníku byl pro příznivce Baníku nezapomenutelný. Užili si osmigólové vítězství nad Kadaní, užili si velkolepou děkovačku i autogramiádu po závěrečné siréně. Tahle rozlučka zkrátka vyšla na jedničku s hvězdičkou.

Ovšem utkání bylo speciální ještě z jiného hlediska. Klub ho totiž věnoval malému Stáňovi Francovi – hráči sokolovské čtvrté třídy. Devítiletému chlapci se už podruhé v životě postavil do cesty soupeř z nejtěžších. Leukémie.

Kromě vyjádření obrovské podpory uspořádalo vedení pro Standu finanční sbírku. Částku ze vstupného, zhruba 23 tisíc korun, navýšili kluboví partneři a kabina téměř o další dvojnásobek, a symbolický šek na více než 65 tisíc korun dostala rodina ve druhé přestávce zápasu přímo na ledové ploše. Stejně jako klíč od nového bytu, který jí věnovalo město Sokolov.

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

„V tomhle mají kolektivní sporty a organizace velkou sílu a takto smutným příběhům dokáží pomoct. Stáňovi přeji, ať se z toho dostane co nejdříve. Tohle by se nemělo vůbec dít a už vůbec ne dětem. Je to hodně smutné, ale věřím, že i dnešek pomůže, že se z toho Standa dostane,“ zmínil tehdy obránce Petr Přindiš.

Malý hokejista se zakrátko začal připravovat na transplantaci kostní dřeně od starší sestry Karolínky. Podstoupil ji v polovině června v Motolské nemocnici.

A z Prahy dorazila začátkem prázdnin do Sokolova nejlepší možná zpráva. Přes veškeré útrapy se Standa dostal v souboji se zákeřným „drakem“ do suverénního vedení!

Jeho maminka poslala domů krásný vzkaz:

„Zdravíme z Motola. Dneska je to 16. den od transplantace. Nebudu lhát, Standa si tu prošel opravdu peklem. Myslím, že do detailů nemá cenu zacházet, ale zvládal to s grácií. Je to strašný držák a já musím říct, že i přesto, že má stále ještě bolesti, konečně začíná jist a pít.

16. den a můžeme slavit... dřeň se chytila. Dneska mu do hnízda přiletěla první vlaštovka. 0,1 leuko. Konečně jsem si mohla dát svůj oslavný taneček. Konečně jsem viděla, jak si Standa oddychl. Vše jde podle plánu. Za týden bychom se měli dostat z tohohle pekla na normální oddělení a potom už konečně domů.

Vím, že budete všichni sdílet radost s námi, protože stojíte po našem boku od samého začátku a nikdy vám to nezapomeneme. Stále mám husí kůži, když si vzpomenu na zápas pro Standu. Nejde ani poděkovat za to, co jste pro nás všichni udělali. Mohu si jen vážit toho, že na světě jsou ještě lidé, kterým není lhostejný osud malého chlapce. Chlapce, který zvládl nejhorší bitvu svého života. Poslední, a ta nikdy není lehká. Teď můžu s klidem říct, že Drak mele z posledního a již brzy bude poražen. S následky z boje se budeme ještě dlouho vzpamatovávat, ale my to zvládneme. Máme totiž vás. Lidi, kteří na nás myslí a přejou nám, a hlavně synovi, jen to nejlepší a my tu pozitivní energii cítíme.

Děkuji... Děkuji za celou mou rodinu, za Standu, za vše, co děláte. Za každou myšlenku a za každou zprávu, co mi od vás všech chodí. Nikdy nezapomenu, jak moc jste nám tím vším pomohli, a vím, že na světě není tak špatně, když ještě stále existují lidé se srdíčkem.“

Sokolovský klub mezitím pro svého bojovníka ještě uspořádal aukci hraných dresů, ze které získal dalších 53 tisíc korun. A právě s věnováním druhé části finanční podpory spojí začátek nové sezony.

Pokud totiž všechno půjde, jak má, malý Stáník vhodí buly před prvním zápasem s Přerovem.

Foto: hcsokolov.cz

Foto: hcsokolov.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz