Myšák vyměnil Hamilton za Montreal. Zúčastní se kempu farmy Canadiens

Foto: Matt Zambonin / HHOF-IIHF Images

Po mistrovství světa juniorů odletěl do Hamiltonu, Jan Myšák několik dní trénoval individuálně a čekal na start Ontario Hockey League. Nyní už je v Montrealu, dnes s ostatními hráči zahajuje kemp farmy Canadiens před novým ročníkem AHL.

Aplikace Tipsport extraligy

Talentovaný litvínovský odchovanec se po šampionátu dvacetiletých nevrátil do Česka. Plánuje nadále pokračovat za Atlantikem, jenže s ohledem na pandemii koronaviru zatím vyhlížel soutěžní utkání marně. Začátek OHL dosud nebyl oficiálně potvrzen.

„Honza se tedy po dohodě s Canadiens zapojí do kempu farmy. Přesunul se do Montrealu, dnes mají první trénink," informuje hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services. Rezervní tým se bude připravovat v hale Bell Centre, některé tréninky proběhnou za přísných hygienických opatření ve sportovním komplexu v Brossardu.

Le Rocket de Laval a annoncé aujourd’hui la participation de 32 joueurs à son camp d’entraînement qui s’amorcera...

Zveřejnil(a) Rocket de Laval dne Čtvrtek 21. ledna 2021

Kádr farmy Canadiens aktuálně tvoří 32 hokejistů – tři brankáři, deset obránců a 19 útočníků. Tým Laval Rocket neplánuje žádná přípravná střetnutí, hráči nastoupí v modelových zápasech proti sobě, podle klubových stránek by se měly uskutečnit 25., 28. a 31. ledna. Jan Myšák do nich naskočí s číslem 18.

„Pro Honzu to je dobrá příležitost, jak být na ledě, trénovat a také získávat herní praxi. Po mistrovství světa dvacetiletých zhruba týden makal individuálně v Hamiltonu," informuje Sivek. V nedávné minulosti za farmu Canadiens nastupovali David Sklenička nebo Michal Moravčík, aktuálně je Myšák v týmu jediným českým zástupcem.

Foto: Martin Voltr

S Laval Rocket uzavřel Myšák zkušební amatérskou smlouvu, stále platí, že kapitán dvacítky by měl tento ročník dokončit v Ontario Hockey League. Za Hamilton Bulldogs sehrál v minulé sezoně 22 utkání OHL, vstřelil 15 branek a přidal 10 nahrávek. Loni na podzim získali Myšáka v draftu zástupci Montrealu, ukázali na něj během druhého kola ze 48. místa celkového pořadí.

American Hockey League má začít 5. února, je možné, že u toho bude i Jan Myšák? „Pokud to té doby nezahájí OHL, nedá se to vyloučit. Všechno by se muselo legislativně dořešit," dodává Sivek. Účastník dvou MS dvacetiletých, který si v listopadu poprvé zahrál za reprezentaci dospělých, stihl v tomto ročníku 11 extraligových duelů za Litvínov.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz