Osmáci hrají v 16 skupinách. Daří se Liberci, ale i Žebráku či Telči

Foto: Markéta Křížová

Po přehledu devátých tříd se podíváme také na to, jak rozjeli sezonu další mladí hokejisté ročníků 2006 a 2007 v pomyslné „záložní“ soutěži.

Pojď hrát hokej

Účastníci Ligy starších žáků "B" zatím stihli odehrát maximálně sedm utkání. Na čele většiny skupin se drží týmy s mládežnickými akademiemi – naprosto dominantní skóre 134:9 mají Bílí Tygři, podobně dobře si vedou třeba Hradec Králové, Pardubice či Kometa.

Některé tabulky zase vedou mužstva, pro něž kategorie osmých tříd znamená vrchol v rámci žákovského hokeje, neboť svůj tým v soutěži "A" nemají. Jedná se o Nové Město nad Metují, Žebrák a Telč.

Mezi úspěšnými individualitami najdeme i šikuly, kteří se zjevně „potatili“ a zdědili hokejové geny. Úplně nejproduktivnějším hráčem je Adrien Bartovič, tedy syn bývalého forvarda Liberce Michala Bartoviče, v Pardubicích se prosazuje Tomáš Rolinek mladší.

Osmáky Slavie táhnou útočník Tomáš Poletín a brankář František Poletín, jejichž starší bratr Michal v Edenu rovněž vyrůstal. Čerstvě draftovaný talent Jaromír Pytlík zase v Telči fandí svému třináctiletému následovníkovi Dominikovi.

Daří se také některým dívkám. Vedle brankářek je to zejména klášterecká útočnice a česká reprezentantka Lucie Gruntová, která ovšem chlapce věkově převyšuje o dva až tři roky a pro její rozvoj už je mnohem vhodnější Liga dorostu, v níž také nastupuje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Liga starších žáků "B" 2006–2007

Skupina 7 – Karlovarská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Energie Karlovy Vary 5 5 0 0 43:15 10
2. HC Tachov 4 3 0 1 38:9 6
3. HC Tygři Klášterec nad Ohří 4 3 0 1 40:24 6
4. HC Rebel Město Nejdek 5 2 0 3 31:22 4
5. HC Baník Sokolov 3 2 0 1 20:11 4
6. HC Stadion Cheb 5 2 0 3 30:37 4
7. SK Kadaň 4 0 0 4 5:41 0
8. HC Čerti Ostrov 4 0 0 4 3:51 0

Kanadské bodování:
1. Lucie Gruntová (Klášterec n/O) 4 / 21 (16+5)
2. Miroslav Naď (K. Vary) 5 / 16 (10+6)
3. Viktor Ondráš (Tachov) 4 / 15 (7+8)
4. Štěpán Majer (Cheb) 5 / 14 (10+4)
5. Filip Salinger (Nejdek) 3 / 13 (11+2)

Brankáři:
1. Jakub Růžička (Tachov) 3 / 1,67
2. Matěj Kříž (K. Vary) 4 / 2,04
3. Jakub Horáček (Klášterec n/O) 2 / 2,50

Skupina 8 – Ústecká

 TýmZVRPSkóreBody
1. Mostečtí Lvi 6 4 0 2 49:40 8
2. HC Stadion Litoměřice 5 3 0 2 25:21 6
3. HC Slovan Ústí nad Labem 5 3 0 2 27:34 6
4. Piráti Chomutov 2 2 0 0 8:2 4
5. HC Slovan Louny 5 2 0 3 28:31 4
6. HC Litvínov 3 1 0 2 20:15 2
7. HC Roudnice nad Labem 4 1 0 3 19:16 2
8. HC Draci Bílina 4 1 0 3 29:46 2
9. HC Děčín 0 0 0 0 0:0 0

Kanadské bodování:
1. Vít Záhejský (Most) 6 / 31 (13+18)
2. Jonáš Bednařík (Most) 6 / 30 (8+22)
3. Jaroslav Pospíšil (Bílina) 4 / 25 (18+7)
4. Marek Peroutka (Most) 5 / 23 (13+10)
5. Daniel Vaněk (Ústí n/L) 5 / 14 (8+6)

Brankáři:
1. Jan Král (Chomutov) 2 / 1,00
2. Denisa Dudková (Roudnice n/L) 2 / 2,70
3. Matyáš Korous (Roudnice n/L) 3 / 4,77

Skupina 9 – Plzeňsko-Jihočeská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Škoda Plzeň 6 5 0 1 64:19 10
2. HC Pilsen Wolves 6 4 2 0 35:11 10
3. HC Tábor 5 4 1 0 37:17 9
4. HC Střelci Jindřichův Hradec 6 4 1 1 33:18 9
5. HC Motor České Budějovice 4 4 0 0 30:8 8
6. HC Strakonice 7 3 1 3 34:22 7
7. Slavoj Český Krumlov 6 3 0 3 39:22 6
8. HC Klatovy 6 2 2 2 16:15 6
9. HC Meteor Třemošná 4 2 1 1 13:17 5
10. HC Rokycany 4 2 0 2 21:31 4
11. IHC Králové Písek 5 1 0 4 17:31 2
12. Spartak Soběslav 6 1 0 5 23:54 2
13. HC Lvi 2009 6 1 0 5 23:56 2
14. HC Domažlice 4 0 0 4 7:32 0
15. Slavoj Český Krumlov "B" 5 0 0 5 12:51 0
16. HC Milevsko 2010 0 0 0 0 0:0 0

Kanadské bodování:
1. Jiří Maxa (Škoda Plzeň) 6 / 29 (21+8)
2. Václav Pártl (Č. Krumlov) 6 / 19 (10+9)
3. Daniel Křepel (Škoda Plzeň) 4 / 18 (13+5)
4. Mayáš Jonák (Pilsen Wolves) 6 / 16 (7+9)
5. Sebastian Pánek (Soběslav) 6 / 15 (9+6)

Brankáři:
1. Jakub Klimeš (Č. Budějovice) 2 / 1,50
2. Nikita Daniel Kluev (Pilsen Wolves) 6 / 1,59
3. Sára Valérie Ševčíková (Č. Krumlov) 3 / 1,66

Skupina 10 – Liberecká

 TýmZVRPSkóreBody
1. Bílí Tygři Liberec 6 6 0 0 134:9 12
2. HC Česká Lípa 6 5 0 1 52:21 10
3. TJ HC Jablonec nad Nisou 6 4 0 2 33:41 8
4. Lomnice nad Popelkou 6 3 0 3 35:52 6
5. HC TS Varnsdorf 6 1 1 4 12:59 3
6. HC Turnov 1931 6 1 0 5 21:53 2
7. HC Frýdlant 6 0 1 5 12:64 1

Kanadské bodování:
1. Adrien Bartovič (Liberec) 5 / 41 (21+20)
2. David Rozsíval (Liberec) 5 / 34 (19+15)
3. Marek Šťástka (Liberec) 5 / 23 (12+11)
4. Matyáš Kratochvíl (Liberec) 6 / 21 (14+7)
5. Ondřej Kotyk (Lomnice n/P) 6 / 19 (14+5)

Brankáři:
1. Ondřej Kanca (Liberec) 6 / 1,59
2. Marek Hejda (Č. Lípa) 2 / 2,40
3. Michael Dobrovolný (Č. Lípa) 6 / 3,68

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Skupina 11 – Královéhradecká I

 TýmZVRPSkóreBody
1. Mountfield HK 6 6 0 0 86:9 12
2. HC Nová Paka 6 5 0 1 48:31 10
3. HC Stadion Vrchlabí 6 4 0 2 22:31 8
4. HC Dvůr Králové nad Labem 6 3 0 3 21:27 6
5. Stadion Nový Bydžov 6 2 0 4 34:43 4
6. HC Jičín 6 1 0 5 17:57 2
7. HC Trutnov 6 0 0 6 11:41 0

Kanadské bodování:
1. Ondrej Páleník (Hr. Králové) 5 / 28 (18+10)
2. František Paulus (N. Paka) 6 / 26 (14+12)
3. David Černý (N. Paka) 6 / 23 (14+9)
4. Jakub Hornych (Hr. Králové) 5 / 20 (13+7)
5. Kryštof Kulhánek (Hr. Králové) 5 / 18 (2+16)

Brankáři:
1. Marek Záruba (Hr. Králové) 2 / 1,00
2. Vojtěch Petřík (Hr. Králové) 4 / 1,98
3. Jan Šimon (Hr. Králové) 4 / 2,01

Skupina 12 – Královéhradecká II

 TýmZVRPSkóreBody
1. Spartak Nové Město nad Metují 5 5 0 0 54:15 10
2. HC Náchod 5 4 0 1 42:17 8
3. HCM Jaroměř 5 3 0 2 27:29 6
4. HC Město Rychnov nad Kněžnou 5 2 0 3 17:38 4
5. HC Spartak Choceň 5 1 0 4 11:25 2
6. HC Opočno 5 0 0 5 28:55 0

Kanadské bodování:
1. Kryštof Kubišta (N. Město) 4 / 20 (17+3)
2. Marek Lhotský (N. Město) 4 / 17 (11+6)
3. Robin Štěpnička (N. Město) 4 / 13 (11+2)
4. Filip Bundal (Opočno) 5 / 13 (11+2)
5. Ondřej Pavelka (Jaroměř) 12 (9+3)

Brankáři:
1. Jakub Beránek (Náchod) 5 / 3,40
2. Vojtěch Mašín (N. Město) 3 / 4,00
3. Markéta Fajfrová (Jaroměř) 4 / 5,97

Skupina 13 – Pardubická

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Dynamo Pardubice 5 5 0 0 93:13 10
2. HC Chrudim 5 4 0 1 47:26 8
3. Lokomotiva Česká Třebová 5 3 0 2 28:22 6
4. HC Litomyšl 4 1 0 3 19:22 2
5. HC Hlinsko 4 1 0 3 17:43 2
6. Slovan Moravská Třebová 5 0 0 5 17:95 0
7. HC Skuteč 0 0 0 0 0:0 0

Kanadské bodování:
1. Tomáš Rolinek (Pardubice) 5 / 24 (13+11)
2. Michal Jansa (Pardubice) 5 / 22 (11+11)
3. Tomáš Vokolek (Pardubice) 5 / 17 (12+5)
4. Lukáš Mandys (Pardubice) 5 / 16 (9+7)
5. Marek Patrik Bartok (Chrudim) 4 / 15 (10+5)

Brankáři:
1. Tomáš Hendrich (Chrudim) 3 / 1,51
2. Daniel Martínek (Pardubice) 4 / 2,43
3. Stanislav Kužela (Pardubice) 4 / 2,77

Skupina 14 – Středočeská I

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Spartak Žebrák 6 4 0 2 52:28 8
2. HC Sparta Praha 5 4 0 1 34:13 8
3. HC Příbram 5 2 1 2 36:21 5
4. Rytíři Kladno 4 2 1 1 23:14 5
5. HC Berounští Medvědi 4 1 0 3 20:28 2
6. HK Kralupy nad Vltavou 4 1 0 3 4:54 2
7. HC Příbram "B" 2 0 0 2 8:19 0

Kanadské bodování:
1. Jan Fodor (Žebrák) 6 / 24 (19+5)
2. Kryštof Dyk (Žebrák) 6 / 23 (9+14)
3. Rostislav Valta (Příbram) 7 / 13 (7+6)
4. Šimon Bělík (Žebrák) 6 / 12 (6+6)
5. Vojtěch Klasna (Příbram) 6 / 10 (7+3)

Brankáři:
1. Matěj Tuláček (Rytíři) 2 / 0,86
2. Daniela Nováková (Sparta) 5 / 1,68
3. Jiří Weber (Příbram) 5 / 3,43

Foto: Markéta Křížová

Skupina 15 – Středočeská II

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Slavia Praha 3 3 0 0 55:2 6
2. PZ Kladno 5 3 0 2 30:48 6
3. HC Kobra Praha 3 2 0 1 23:7 4
4. SK Černošice 4 1 0 3 19:27 2
5. Slavoj Velké Popovice 4 1 0 3 12:52 2
6. HC Junior Mělník 1 0 0 1 4:7 0

Kanadské bodování:
1. Tomáš Poletín (Slavia) 3 / 17 (10+7)
2. Artur Matějovský (Slavia) 3 / 15 (7+8)
3. David Krčál (Slavia) 3 / 14 (9+5)
4. Oliver Šturc (Slavia) 3 / 11 (8+3)
5. Alexandr Přibyl (PZ Kladno) 5 / 11 (8+3)

Brankáři:
1. František Poletín (Slavia) 3 / 0,67
2. Vladimír Slavíček (Kobra) 3 / 2,01
3. Štěpán Bogač (Kobra) 3 / 2,66

Skupina 16 – Středočeská III

 TýmZVRPSkóreBody
1. BK Mladá Boleslav 5 5 0 0 55:4 10
2. HC Benátky nad Jizerou 4 3 0 1 26:17 6
3. HC Buldoci Neratovice 5 2 1 2 28:29 5
4. HC Letci Letňany 4 0 2 2 16:28 2
5. HC Smíchov 1913 4 0 1 3 12:25 1
6. HC Nymburský Lev 2 0 0 2 0:34 0

Kanadské bodování:
1. Kryštof Hájek (Ml. Boleslav) 4 / 18 (8+10)
2. Marek Trefil (Ml. Boleslav) 5 / 15 (9+6)
3. Václav Tetiva (Ml. Boleslav) 5 / 13 (3+10)
4. Marek Polanský (Ml. Boleslav) 5 / 12 (10+2)
5. Filip Douša (Benátky n/J) 4 / 11 (5+6)

Brankáři:
1. Matěj Balák (Ml. Boleslav) 2 / 0,50
2. František Kovář (Ml. Boleslav) 3 / 1,00
3. Štěpán Poledne (Benátky n/J) 3 / 2,28

Skupina 17 – Středočeská IV

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Lev Benešov 5 4 0 1 39:21 8
2. HC Hvězda Praha 4 3 0 1 39:15 6
3. HC Rytíři Vlašim 4 2 0 2 22:26 4
4. SC Kolín 4 2 0 2 16:21 4
5. SK Sršni Kutná Hora 3 1 0 2 17:15 2
6. HC Poděbrady 4 0 0 4 8:43 0

Kanadské bodování:
1. Michal Horníček (Hvězda) 4 / 16 (6+10)
2. Jaroslav Pessr (Vlašim) 4 / 14 (8+6)
3. Jan Smrž (Benešov) 5 / 14 (8+6)
4. Jan Sůsa (Benešov) 5 / 13 (7+6)
5. Matěj Doležel (Hvězda) 4 / 12 (7+5)

Brankáři:
1. Daniel Kočandrle (Kolín) 2 / 1,69
2. Štěpán Houdek (Hvězda) 2 / 3,50
3. Matěj Hájek (Hvězda) 2 / 4,00

Skupina 18 – Vysočina

 TýmZVRPSkóreBody
1. Ice Dragons Telč 6 5 0 1 88:21 10
2. HC Dukla Jihlava 5 4 1 0 45:10 9
3. BK Havlíčkův Brod 6 3 1 2 42:35 7
4. SK Horácká Slavia Třebíč 5 3 0 2 34:18 6
5. BK Zubři Bystříce nad Pernštejnem 4 3 0 1 29:25 6
6. HC Světlá nad Sázavou 5 2 1 2 24:24 5
7. HC Žihadla Moravské Budějovice 6 2 1 3 17:53 5
8. HHK Velké Meziříčí 5 2 0 3 24:37 4
9. SKLH Žďár nad Sázavou 4 1 1 2 18:21 3
10. HC Lední medvědi Pelhřimov 6 1 1 4 35:43 3
11. Jiskra Humpolec 5 1 0 4 19:46 2
12. HC Ledeč nad Sázavou 5 1 0 4 15:57 2

Kanadské bodování:
1. Vlastimil Blažek (Telč) 6 / 41 (24+17)
2. Dominik Pytlík (Telč) 6 / 36 (16+20)
3. Vojtěch Granečný (Telč) 6 / 26 (8+18)
4. Oliver Fink (Jihlava) 5 / 21 (8+13)
5. Václav Pospíšil (Pelhřimov) 6 / 19 (12+7)

Brankáři:
1. Jiří Novák (Jihlava) 3 / 1,29
2. Dominik Novák (Jihlava) 5 / 2,12
3. Kristián Večerka (Telč) 4 / 2,83

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Skupina 19 – Jihomoravská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Kometa Brno 6 6 0 0 82:6 12
2. Technika Hockey Brno 6 5 0 1 44:19 10
3. HC Orli Znojmo 6 4 0 2 43:27 8
4. SHKM Hodonín 6 3 0 3 46:26 6
5. HCM Warriors Brno 6 3 0 3 27:31 6
6. HC Lvi Břeclav 6 2 0 4 50:57 4
7. HC Blansko 6 1 0 5 9:83 2
8. MBK Vyškov 6 0 0 6 16:68 0

Kanadské bodování:
1. Petr Minář (Kometa) 6 / 28 (13+15)
2. Filip Rous (Kometa) 6 / 21 (7+14)
3. Samuel Šichtař (Kometa) 6 / 20 (9+11)
4. Oliver Volf (Kometa) 6 / 17 (11+6)
5. Marek Balog (Technika) 6 / 15 (7+8)

Brankáři:
1. Jakub Kuba (Znojmo) 2 / 0,67
2. Martin Fajmon (Kometa) 3 / 0,97
3. Petr Hradil (Kometa) 3 / 1,00

Skupina 20 – Zlínská

 TýmZVRPSkóreBody
1. PSG Berani Zlín 6 5 0 1 69:24 10
2. Hokej Uherský Ostroh 4 4 0 0 42:20 8
3. HK Kroměříž 6 3 0 3 25:22 6
4. HC Spartak Uherský Brod 5 3 0 2 21:22 6
5. HC Brumov-Bylnice 5 2 0 3 33:30 4
6. HC Uherské Hradiště 5 2 0 3 26:45 4
7. VHK ROBE Vsetín 6 2 0 4 33:56 4
8. HC Bobři Valašské Meziříčí 5 0 0 5 13:43 0

Kanadské bodování:
1. Dominik Kos (Zlín) 6 / 23 (16+7)
2. Adam Dobřecký (Uh. Ostroh) 4 / 19 (9+10)
3. Dalibor Doležal (Zlín) 6 / 18 (8+10)
4. Jakub Pavlík (Brumov) 5 / 18 (14+4)
5. Tomáš Mikel (Zlín) 6 / 17 (13+4)

Brankáři:
1. Matěj Vrága (Uh. Brod) 4 / 2,26
2. Daniel Kamenář (Zlín) 2 / 3,00
3. David Skácel (Kroměříž) 5 / 3,60

Skupina 21 – Olomoucká

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Olomouc 6 6 0 0 63:19 12
2. HC Studénka 6 4 0 2 48:31 8
3. HK Nový Jičín 6 4 0 2 32:17 8
4. HC Černí vlci 6 3 0 3 52:43 6
5. Hokejový klub Opava 6 3 0 3 35:32 6
6. HC ZUBR Přerov 6 3 0 3 27:24 6
7. HK Mladí Draci Šumperk 7 3 0 4 31:40 6
8. SK Prostějov 1913 7 2 0 5 35:56 4
9. HC Uničov 6 0 0 6 10:71 0

Kanadské bodování:
1. David Miklas (Černí vlci) 6 / 29 (21+8)
2. Tomáš Navrátil (Olomouc) 5 / 19 (12+7)
3. Robin Peterek (Studénka) 6 / 17 (10+7)
4. Miroslav Žárský (Černí vlci) 6 / 16 (6+10)
5. Dominik Řípa (Olomouc) 4 / 15 (7+8)

Brankáři:
1. David Vermiřovský (N. Jičín) 3 / 0,70
2. Stanislav Žbánek (Olomouc) 5 / 3,00
3. Robin Šejba (Přerov) 5 / 3,56

Skupina 22 – Moravskoslezská

 TýmZVRPSkóreBody
1. HC Oceláři Třinec 7 6 0 1 75:17 12
2. HC VÍTKOVICE RIDERA 7 6 0 1 85:31 12
3. MSK Orlová 7 6 0 1 68:29 12
4. Metropolia Silesia 5 5 0 0 60:10 10
5. AZ Heimstaden Havířov 7 2 1 4 40:51 5
6. SK Karviná 6 2 1 3 37:51 5
7. HC RT TORAX Poruba 7 2 0 5 25:66 4
8. HC Frýdek-Místek 6 1 0 5 28:44 2
9. HC Vlci Český Těšín 5 1 0 4 15:46 2
10. HC Kopřivnice 7 0 0 7 13:101 0

Kanadské bodování:
1. David Štebel (Orlová) 7 / 33 (21+12)
2. Adam Daněk (Vítkovice) 7 / 26 (16+10)
3. Filip Klupa (Orlová) 7 / 24 (12+12)
4. Alex Drábek (Vítkovice) 7 / 22 (13+9)
5. Jiří Lerch (Orlová) 5 / 22 (12+10)

Brankáři:
1. Igor Tycziński (Metropolia) 4 / 0,99
2. Ema Jaworská (Třinec) 3 / 1,40
3. Vojtěch Wrzecionko (Třinec) 5 / 3,23

Uvádíme brankáře, kteří nastoupili minimálně do 2 zápasů.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz