Nominaci zjistil na internetu. Od pokladníka mám klid, směje se novic Klok

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

10. února 2017, 16:23

Jan Šimek

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Má za sebou úvodní start v dresu seniorské reprezentace. Mladý vítkovický zadák Lukáš Klok v prvním utkání nastoupil po boku Ondřeje Vitáska. Za šanci je rád, trenérům by chtěl dokázat, že s ním mohou počítat pro další podniky. V Tipsport extralize patří k velmi platným bekům, dokáže přitvrdit. Teď si účastník světových šampionátů do osmnácti a dvaceti let zvyká na úroveň mezinárodního hokeje mezi dospělými.

Fanshop národního týmu

„Doufal jsem, protože šance na nominaci byla už do Ruska, takže jsem tušil, že nějaká šance je, ale moc jsem se na to nezaměřoval. Soustředil jsem se na klub, pak to přišlo a byl jsem neskutečně rád,“ přiznává Klok. „Byl jsem po tréninku na regeneraci a viděl jsem, že nominaci probíhá. Později jsem koukl na internet a bylo tam moje jméno, takže jsem byl rád,“ směje se.

Ve Vítkovicích, kde patří k důležitým bekům, mu popřáli hodně štěstí. „Trenér mi hned volal a gratuloval mi, že je to další meta. Ať makám pořád dál. Pak na tréninku mi trenéři říkali nějaké rady, co a jak. Je to ale stejně na mně. Uvidíme, jak budu hrát,“ říká nadějný obránce. Šťastní byli i jeho blízcí. „Rodina byla nadšená, ať je to táta nebo máma. K hokeji mě přivedli. Je to odměna i pro ně,“ dodává.

Zápisné za start v reprezentaci v Ostravě už odevzdávat nemusel. „Už jsem byl na předsezónním kempu pro mladé, takže jsem platil hned na začátku sezony. Je to jednorázová platba, takž jsem měl od pokladníka klid,“ usmívá se.

Coby nováček v českém národním týmu má samozřejmě jisté povinnosti. „Například sbírání puků zůstává nám nejmladším. Je nás tu hodně, takže se o to podělíme,“ povídá. Organizaci si ale jinak pochvaluje. 

Na nikoho házet špínu nebudu, tvrdí Kundrátek. Kovář moc chtěl »

„Co se týče kustodů, ti se o nás všude starají super. Od mládežnických reprezentací po áčko. Odvádí dobrou práci. V áčku je to samozřejmě trochu jiné. Starají se o víc věcí,“ připomíná.

Co očekává od účasti na Švédských hokejových hrách? „Hlavně zkušenost. Poznám hráče a mezinárodní úroveň. Je to jiné. Věřím, že mi to něco dá a posune mě to dál. Zároveň je to pro mě motivace pracovat na sobě dál,“ tvrdí vítkovický bek.

Kluziště v hale Scandinavium připomíná letiště, což navíc opticky umocňuje volný prostor za mantinely. „Je to tady hodně velké a široké. Za bránou je hodně místa, ale věřím, že se s tím vypořádáme dobře,“ uzavírá Lukáš Klok.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz