Olomoučtí „vojáci“ mají dvě jistoty. Cíl? Začít předkolo doma, zní z Hané

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

29. února 11:24

David Jahoda

Žádná červená a bílá, ale vojenská zelená. Olomoučtí hokejisté se na počest sedmé mechanizované brigády oblékli v domácím zápase proti Třinci do speciální sady dresů. Štěstí jim nakonec nepřinesly, co však ano, jsou dvě jistoty – Kohoutům už neuteče předkolo, zato už s určitostí nedoženou elitní šestici.

Fanshop národního týmu

Slavnostní ceremoniál s čestným buly, speciální sada dresů, vojáci na tribunách. Olomoucký klub se rozhodl věnovat domácí utkání 49. kola Tipsport extraligy proti Třinci sedmé mechanizované brigádě Armádě České republiky, se kterou v minulých měsících navázali užší spolupráci.

„Pěkné to bylo, dresy i ten ceremoniál. Takové akce mám rád,“ uvedl po utkání útočník hanáckého celku Lukáš Klimek.

Vskutku povedená akce, která na olomouckém zimáku nemá příliš obdoby.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Pak začal boj, naštěstí ne takový, na který jsou zvyklí muži v zeleném odění. Hokejová bitva to ale byla pořádná.  „Čekali jsme tuhý boj, nebylo to tolik o hokejové kráse. Bylo tam nasazení, ale z obou stran to byl takový play-offový zápas. Myslím, že dál to bude obdobné,“ předpovídal Václav Varaďa, trenér Ocelářů.

Čest hokejovému umění zachraňovaly první útoky obou týmů. Na jejich hokej byla radost pohledět. A taky že se postaraly o všechny góly utkání. 

Ten první vstřelil Martin Gernát, když mladíčka v brance Mory Vojtěcha Mokrého nachytal na bližší tyče. Sólojízdu prvních útoků narušil v 16. minutě Rostislav Olesz, jeho radost ale byla předčasná. Třinečtí uspěli se svou reklamací v podobě trenérské výzvy.

„Já jsem viděl píchnutí do betonu a ne do kotouče. Zkusil jsem to, věřil jsem, že by tam mohlo něco být. I Kuba Štěpánek avizoval, že by tam mohlo něco být,“ vysvětlil Varaďa, proč se odhodlal zkusit štěstí na základě opakovaných záběrů. 

Silák Olesz si chvíli nebyl jistý, jestli situaci vůbec může komentovat. Pak se ale přece jenom odhodlal sdělit svůj pohled na věc: „Byla střela na bránu, kterou jsem tečoval. Odrazilo se to, bek Třince do mě zezadu strčil, já jsem to ustál a dorazil jsem to.“

Co hlavní rozhodčí na jeho gólu nakonec shledali neregulérního? „Bylo nám řečeno, že tomu předcházel drobný faul na brankáře, nejspíš do masky. Nešlo už pak o to dorážení,“ prozradil Varaďa.

Video muselo do akce ještě jednou. To už běžela 42. minuta duelu a Třinec už v tu dobu držel zásluhou gólů Martina Růžičky ze druhé části vedení 2:0. Pod drobnohled šla trefa Lukáše Klimka, který zase pro jednou (i když teď neúmyslně) ukázal, že je dobrým fotbalistou.

„Věřil jsem, že bude platit. Já jsem puk hokejkou netrefil, ale pak to trefilo brusle třineckého hráče, pak možná i moje, ani pořádně nevím, jak to padlo. Věřil jsem ale, že to nebylo nic cíleného,“ pravil Klimek. Sudí tentokrát ani nepotřebovali „pomoc“ Třineckých, gól si nechali zkontrolovat sami kolegou u videa. A ten na brance nenašel nic, co by vybočovalo mimo pravidla.

I když Klimkova trefa dodala Kohoutům do zbytku utkání ještě víc odvahy, další puk do sítě jistého Štěpánka neproklouzl. „Dobré tři body, jsme za ně rádi. Kuba Štěpánek nás v důležitých okamžicích podržel, doufám, že na to navážeme,“ pochvaloval si Varaďa.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Zatímco Oceláři se třetí výhrou za sebou dostali na druhé místo, které budou chtít udržet, Olomoučtí s definitivou udělali předkolo. „Teď už je to akorát potvrzené v teoretické rovině. Už jsem byl přesvědčený před dvěma, třemi zápasy, že už tam jsme,“ zmínil se Tomajko.

Už z toho jistě nebude šestka, do které po stíhací jízdě proklouzli Kohouti v minulé sezoně. Kometa má devítibodový náskok, který sice mohou dohnat, ale horší vzájemné zápasy znamenají, že by to bylo k ničemu. „Bude se teď hrát o to, abychom skončili co nejvýš. Máme samozřejmě za cíl začínat doma,“ avizuje Klimek. 

A Tomajko přidává další pohled: „Cíl? Udělat co nejvíc bodů. Před začátkem play-off prohrát pár zápasů není pro psychiku dobré. Myslím si, že mužstvo musí být na určité vlně, ve výkonech musíme pokračovat,“ říká mladší z dvojice trenérů Olomouce, která je tři zápasy před koncem základní části na devátém místě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz