Prezidentský pohár? Půjdeme si za ním, hlásí uzdravený Bulíř

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Zlín, to je dlouhodobě asi nejoblíbenější soupeř Liberce. Naopak pro ševce jsou Tygří noční můrou. V posledních devíti vzájemných duelech se radovali Liberečtí z výhry osmkrát. A to včetně pátečního utkání, které Severočeši ovládli poměrem 4:2. Velký podíl na tom měl uzdravený Michal Bulíř, jenž hrál druhý zápas po zranění.

Nový fanshop

„Já už jsem to říkal minulý domácí zápas. Cítím se fakt dobře. Byl jsem mimo tři týdny a myslím si, že jsem se do toho dostal. Pomohlo mi i že jsem dal v prvním zápase gól a teď jsem dal dva, takže jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct ke třem bodům a že jsme to tady uválčili,” těšilo spokojeného Bulíře, který nebyl daleko od hattricku.

„Na konci tam ještě byla šance v přesilovce, což mě mrzí, že jsem neproměnil. Netrefil jsem puk ideálně. Důležité ale je, že jsme vyhráli. Ten hattrick by byl trošku něco navíc, ale je to škoda,” mrzelo libereckého kanonýra, jehož tým měl velmi dobrou úvodní třetinu.

Možná ne úplně výsledkově, ale počet střel 21:5 pro Liberecké ukázal, jak se zápas asi bude odvíjet.

„Říkali jsme si, že musíme jít do koncovky, a jedině tak můžeme vyhrát tenhle zápas. Bez střely góly nedáte. V první třetině nám trenér říkal, že jsme měli přes dvacet střel, což bylo fakt hodně. Byl to takový náš plán, že budeme chtít dát góly v první třetině a držet zápas pod kontrolou.”

„Cítím se fakt dobře. Byl jsem mimo tři týdny a myslím si, že jsem se do toho dostal."

Tygři si klíčový náskok ale vytvořili až ve třetí třetině, kdy odskočili Zlínu na 4:1. Ovšem i za stavu 3:1 se zdálo, že zápas mají víceméně pod kontrolou. Ševci to tak na svého soka zkoušeli všelijak a třetí třetina se v rukavičkách rozhodně nehrála.

„Vždycky to tak je. Tým, který prohrává se s tím snaží něco udělat i jiným způsobem. Jsou to emoce a nikdo z toho zápasu nechce odejít poražený, takže se pro to dělá všechno. Já si myslím, že to patří k tomu hokeji. Jinak by to nebavilo nikoho, ani ty lidi,” nedělal si osmadvacetiletý útočník hlavu z vyhecovaného závěru utkání, kde se málem i pustil do bitky.

„Trošku jsme do sebe šťouchali, ale nic velkého. Byl tam rozhodčí mezi námi, který to nějak rozdělil. Proběhlo tam jenom pár strkanců,” popisuje svůj souboj s Žižkou a Claireauxem.

To už ale skóre utkání netočilo. Tygři si připsali další skalp zlínských Beranů. V letošní sezoně jsou proti nim stoprocentní. „Nechci říct, že je to náš oblíbený soupeř, ale je dobře, že si na ně věříme a že na ně umíme. A to už delší dobu s nimi máme dobrou bilanci,” všímá si Bulíř a má pravdu.

Za posledních devět utkání porazili Severočeši ševce osmkrát. Co stojí za takovou úspěšností? „Já nevím, to je asi spíš otázka na ně. Protože my hrajeme pořád ten stejný hokej, který chceme hrát a mění se tam pár věcí, na konkrétního soupeře, ale není to nic dramatického. My hrajeme to, co chceme, a vychází nám to,” těší libereckého forvarda.

„Nechci říct, že je to náš oblíbený soupeř, ale je dobře, že si na ně věříme."

Liberečtí jsou nyní na prvním místě tabulky s náskokem deseti bodů na druhou Plzeň, která má o zápas méně. Šance na Prezidentský pohár je docela velká. „Každý ho chce vyhrát. Pohár je trofej, a když je tam ta možnost vyhrát základní část, tak my určitě chceme a půjdeme si za tím. Zápas od zápasu a budeme chtít potvrdit, že nejsme první náhodou,” hlásí Bulíř.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz