Pro Fleka není zahraničí uzavřené. Kam ho dříve Vary neuvolnily?

Foto: Jakub Pláteník, Český hokej

Změna po deseti letech. Útočník Jakub Flek, který se vrátil z mistrovství světa s bronzovou medaili na krku, bude hrát od další sezony za Kometu. O svém přestupu se zajímavě rozpovídal v rozhovoru pro karlovarské oficiální stránky.

Fanshop národního týmu

„Bylo to hrozně těžké. Já jsem se samozřejmě netajil tím, že pro mě byla prioritou cizina, která si troufnu říct, že by vyšla, nebýt té situace ve světě. Evropský trh je ale přeplněný špičkovými hráči z KHL,“ vysvětlil rychlík Flek.

Do zahraničí nakonec málem zamířil, a to do švýcarské ligy. „Už v průběhu sezony jsem měl v řešení odchod do Klotenu, nicméně jsme se tu namočili do situace, ve které jsme úplně být nechtěli,“ popsal.

Karlovy Vary neměly nic jistého, protože Kladno se v tabulce přibližovalo blíže a blíže. Strašákem tak byla baráž.

„Řešili jsme to s klubem, ale nakonec mě nepustil, abych tu pomohl a nehráli jsme baráž, což jsem samozřejmě plně respektoval,“ dodal pro hokejkv.cz.

„Už v průběhu sezony jsem měl v řešení odchod do Klotenu, nicméně jsme se tu namočili do situace, ve které jsme úplně být nechtěli."

Poté odjel do Finska, kde pomohl národnímu týmu třemi body k bronzové medaili. Jeho touhou stále bylo zahraničí, ale nic konkrétního z jednání nevzešlo.

„Pak už jsem nechtěl dál čekat, znamenalo by to pro mě, že bych byl minimálně nějaký čas bez smlouvy. Rozhodování bylo těžké, ale nakonec jsem se rozhodl pro změnu.“

Zvolil Kometu. Brněnský celek jeho příchod naznačil chvíli po zápase o třetí místo, kdy se na sociálních sítích klubu objevila fotografie všech „Komeťáků“. Mezi Liborem Zábranským, Martinem Eratem nebo několika hráči byl i Jakub Flek.

Po pár dnech byl tento hvězdný přestup potvrzen. Jenže stále může Jakub Flek klidně skončit v brzké době v zahraničí. Uzavřená kapitola to pro tohoto 29letého útočníka není.

„Brno mi dalo svolení dát si do smlouvy klauzuli o odchodu do zahraničí. Uvidíme, jestli ještě nějaká nabídka přijde, pak by to záviselo na tom, jak bych se s Kometou domluvil,“ objasnil pro karlovarský oficiální web.

Reakcí fanoušků se po přestupu nebál. Jak bude vzpomínat na svých deset let v Karlových Varech?

„Samozřejmě jen v tom nejlepším. Vary pro mě vždy budou největší srdcovka, je to můj domov, chci tady žít i po kariéře,“ prozradil.

„Brno mi dalo svolení dát si do smlouvy klauzuli o odchodu do zahraničí. Uvidíme, jestli ještě nějaká nabídka přijde."

„Myslím si, že jsem v karlovarském dresu ještě neřekl poslední slovo, ale to zase nechci předbíhat. Jak už jsem řekl, Vary jsou můj domov, miluju to tu. Jak lidi, tak město, tak i klub. Jednou se sem určitě po kariéře vrátím a možná se sem vrátím i se svou kariérou,“ zakončil.

Za Energii odehrál celkově 367 zápasů s bilancí 121+118. S karlovarským klubem zažil pád do první ligy, ale také rychlý návrat zpět mezi elitu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz