Škarek chytil i nemožné, říká Melka. S Bilčíkem se rval z posledních sil

Foto: Tomáš Buksa, hcusti.cz

Důležitý krok k postupu do baráže o extraligu udělali hokejisté Dukly Jihlava ve čtvrtém zápase semifinále play off WSM ligy. V Ústí nad Labem dokázala Dukla vyhrát čtvrtý duel 3:0 a zvýšila náskok v sérii 3:1 na zápasy. K vytouženému cíli potřebuje Jihlava uspět v následujícím utkání, které je na programu v pondělí na Horáckém zimním stadionu.

Nový fanshop

„Dostali jsme na začátku druhé třetiny první gól, a to nás trochu nalomilo. Je to škoda, protože jsme měli šance v první třetině. Šel jsem sám na bránu za stavu 0:0 a kdybych to dal, byl to možná jiný zápas. Po první inkasované brance jsme se tlačili do nich, ale dostali jsme druhý gól. Tahali jsme po většinu zápasu za kratší konec. Připadalo mi, že jsme byli unavení a padla asi na nás únava,“ hodnotil utkání ústecký útočník Antonín Melka.

"Mezi mnou a Bilčíkem to bylo trochu vyhrocené. Nějak jsme se spolu strkali, až se z toho strhla bitka.  Bylo to z posledních sil, co jsem měl. A on asi taky. Jinak se moc neperu, nepovažuji se za bitkaře."

Centr druhé útočné řady Slovanu by se dal nazvat smolařem utkání. Pro jihlavského brankáře Jakuba Škarka znamenal největší nebezpečí. V zápase se ocitl ve čtyřech vyložených šancí a největší z nich skončila ve 24. minutě na břevně jihlavské svatyně. „Měl jsem hodně šancí a mohl jsem dát klidně tři góly. Při horní tyčce ve druhé třetině jsem vystřelil z otočky. Možná, kdybych to vystřelil na lapačku, tak to tam padlo. To se stane, že někdy tam nepadne nic,“ litoval nevyužitých šancí.

Jihlava byla pro Antonína Melku vcelku příjemným soupeřem. V prvním utkání v Jihlavě a ve třetím zápase doma dokázal vstřelit Dukle vždy jednu branku. „Cítil jsem se proti Jihlavě dobře. Chyběl mi možná větší klid v koncovce. Měl jsem mít asi více chladnou hlavu. Jihlavě zachytal ve čtvrtém utkání fantasticky brankář Škarek a vychytal i nemožné. Tím nechci říct, že by náš brankář Volke chytal špatně. Jihlavský gólman měl velkou zásluhu na výhře Dukle,“ vychvaloval naději Dukly.

Svěřenci Miroslava Macha dokázali v Jihlavě v prvních dvou zápasech, že se s Duklou dá hrát. V normální hrací době Ústečtí na Vysočině neprohráli. Slovanu bude navíc nahrávat, že Jihlava bude doma pod tlakem a navíc v roli favorita. „V Jihlavě jsme hráli první dvě utkání dobře. Odehráli jsme s Duklou vyrovnané zápasy. Nájezdy a prodloužení to je vabank. Můžeme v Jihlavě v pátém utkání v klidu vyhrát. Musíme hrát v hlavně trpělivě a věřit, že nám něco tam spadne. Je potřeba hlavně jednoduše, pokrývat dobře střední pásmo a z přesilovek dát nějaké branky,“ vyjmenoval aspekty, který by mohly na Duklu platit.

Zpestřením pro diváky byla v 50. minutě bitka mezi Antonínem Melkou a Vlastimilem Bilčíkem. Rozhodčí ocenil dlouhou šarvátku pro oba aktéry čtrnáctiminutovým tresty na každé straně. „Mezi mnou a Bilčíkem to bylo trochu vyhrocené. Nějak jsme se spolu strkali, až se z toho strhla bitka. Dopadlo, jak to dopadlo. Bylo to z posledních sil, co jsem měl. A on asi taky. Jinak se moc neperu, nepovažuji se za bitkaře,“ ohlédl se rvačkou, která zvedla i diváky ze sedadel na ústeckém zimním stadionu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz