TOP 5 posil Mountfieldu: Zkušení parťáci, návrat bojovníka i sázka na dvojčata

Foto: mountfieldhk.cz

9. července 18:40

Václav Jáchim

Výčet odchodů je poměrně bohatý, podpisem smlouvy s Chicagem ho navíc rozšířil Matěj Chalupa. Kádr hokejistů Mountfieldu doznal změn – hlavní kouč Vladimír Růžička bude mít k dispozici dva nové beky a tři útočníky. Do Hradce se navíc z Motoru vrátil Jan Veselý, který by měl být hojně využíván v partnerském Kolíně.

President Cup 2020

Pro posledního finalistu Ligy mistrů je důležité, že pokračuje brankář Marek Mazanec. Zůstávají i Petr Zámorský, Filip Pavlík, Radek Smoleňák, Petr Koukal, Lukáš Cingel a další opory. Nástup hlásí jiní ostřílení bojovníci i mladík Kelly Klíma, který v týmu doplní dvojče Kevina.

Vladimír Růžička (útočník, 31 let)

Minulá sezona: Sparta Praha, 39 utkání (10+16)

Uplynulá sezona ve Spartě nebyla asi úplně taková, jakou by si představoval. Vladimír Růžička původně měl patrně pokračovat, po příchodu Romana Horáka ale zvedl kotvy a sáhl po něm klub, který vede jeho otec. Jejich spojení dřív fungovali ve Slavii i v Chomutově, Růžička mladší má ofenzivě Mountfieldu pořád co nabídnout.

Foto: Michal Beránek, iSport.cz

Jérémie Blain (obránce, 28 let)

Minulá sezona: Sparta Praha, 49 utkání (3+12)

Kanadský zadák strávil dvě sezony ve Spartě a poté vyslyšel nabídku z Hradce Králové. Po vypuknutí pandemie koronaviru neodletěl za Atlantik, chtěl být k dispozici, aby se v novém klubu mohl co nejdřív zapojit do přípravy. Blain je bojovník. bek s kvalitní produktivitou bude přínosem.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Kelly Klíma (útočník, 23 let)

Minulá sezona: Tucson (AHL), 31 utkání (6+1) a Rapid City (ECHL) 3 utkání (4+0)

V juniorských letech hráli neustále spolu, synové legendárního Petra Klímy těžili ze souhry a silných vzájemných vazeb. Teď se znovu sejdou v jednom týmu. Kelly Klíma ukončil boj o NHL a následoval bratra, který se v Mountfieldu postupně zařadil k elitním útočníkům. Oba by měli být v sestavě Východočechů hodně znát.

Bohumil Jank (obránce, 28 let)

Minulá sezona: Plzeň, 35 utkání (2+5)

Odchovanec jihočeského hokeje hrál za Hradec Králové už v letech 2013-16, Jank si tehdy vybojoval pozvánku do reprezentace, premiéru mu na jaře 2014 dopřál trenér Růžička. Teď se jejich kroky opět protnou. Poctivý zadák herně vyzrál na štacích v Třinci, Chomutově či naposledy v Plzni. Jank nechal za zády už deset extraligových sezon a jeden rok v ruské KHL.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jakub Sklenář (útočník, 32 let)

Minulá sezona: Chomutov., 32 utkání (6+10)

Po minulé sezoně patřil k hráčům, s nimiž se rozloučili v Chomutově. Jakub Sklenář zvažoval další možnosti, pak ho oslovil trenér Růžička, jenž hledal varianty do ofenzivy po ztrátě Matěje Chalupy. Kouč velkého bojovníka zná od juniorských let, Sklenář by v Hradci Králové mohl oprášit spolupráci s Vladimírem Růžičkou mladším. Do TELH se vrací po roční odmlce.

Foto: Kateřina Kundertová

Aktuální kádr Mountfieldu HK

Brankáři:
Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci:
Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák.

Změny v kádru Mountfield HK

Příchody:
Bohumil Jank (Plzeň)
Jeremie Blain (Sparta)
Jan Veselý (České Budějovice)
Vladimír Růžička ml. (Sparta)
Kelly Klíma (Tucson, AHL)
Jakub Sklenář (Chomutov)

Odchody:
Oskars Cibulskis (neznámo)
Oscar Eklund (neznámo)
Tomáš Linhart (Pardubice)
Mislav Rosandič (Liberec)
Petr Šidlík (Mladá Boleslav)
Michal Dragoun (Příbram)
Patrik Miškář (Litoměřice)
Matěj Chalupa (Chicago, NHL)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz