Třinec ani Švýcarsko. Po odchodu z Liberce míří Hudáček do ruské KHL

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

21. května 11:14

Václav Jáchim

Dlouho váhal, pro jakou možnost se rozhodnout, teď už má Libor Hudáček jasno. Slovenský útočník, jemuž po skvělé sezoně skončila smlouva v Liberci, odchozí do ruské Kontinentální ligy. Vicemistr světa 2012 se dohodl na spolupráci s Něftěchimikem Nižněkamsk, kam z týmu Bílých Tygrů nedávno zamířil také běloruský bek Roman Graborenko.

partneři českého hokeje

Hudáček byl pro kluby hodně zajímavý, uplynulý ročník mu vyšel náramně: v 50 extraligových duelech si připsal 31 gólů a 29 nahrávek. Byl druhým nejlepším kanonýrem soutěže po Milanu Gulašovi, s 60 body patřila Hudáčkovi třetí příčka v celkové produktivitě.

Pod Ještědem by Hudáčka rádi udrželi, ale v libereckém klubu věděli, že to bude obtížné. „Bavili jsme se, ale otevřeně mi řekli, že vědí, jaká je nyní moje cena. A že na mě momentálně nemají," připomněl Hudáček v rozhovoru pro iSport.cz.

Záhy se začalo mluvit o zájmu konkurence, především z Třince. „Umí být nejen produktivní, ale dovede se dostat i protihráčům pod kůži, tím je pro soupeře nepříjemný. Všechny tyto atributy z něho dělají rozdílového hráče, kterých je na trhu málo," uvedl pro stejný zdroj Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů.

Klub údajně uzavřel s hráčem dohodu, že pokud do konce května nevyslyší nabídku ze zahraničí, stane se Ocelářem. Hudáček čekal, jednal se zájemci, kteří byli nejen z KHL, ale i ze Švýcarska. V zemi pod Alpami měl panovat interes ze Ženevy, jenže pandemie koronaviru dopadla na švýcarský hokej podobně zásadně jako na ten tuzemský a tamní kluby zatím podepsaly jen minimum nových posil.

Konstruktivní útočník navíc netajil přání vrátit se do KHL, kterou si v minulosti zahrál za Slovan Bratislava. Soutěž úspěšně válí Hudáčkův bratr Július, který je brankářem číslo jedna ve Spartaku Moskva, brzy se východním směrem přesune i Libor. Uzavřel, totiž dohodu s Něftěchimikem Nižněkamsk.

Devětadvacetiletý rodák z Levoče má na kontě nejen úspěšné působení v Liberci, ale také tři sezony ve službách švédského týmu Örebro HK i následnou krátkou výpomoc ve Färjestadu. Účastník šesti světových šampionátů má nyní před sebou působení v Rusku. Jak klub uvedl na svém webu, Hudáček s vedením Nižněkamsku uzavřel roční smlouvu.

Foto: hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz