VIDEO: Buď dostanu, nebo ne, věděl Indrák. Kumstát se nenechá osekávat!

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Parádní bitvu nabídl souboj Sparty s Plzní, tedy druhého a třetího týmu tabulky. Nakonec se radovali Západočeši, kteří jako první v letošním ročníku dokázali Pražanům na jejich ledě ukrást všechny body. Kvalitní soupeření okořenila i jedna bitka, poněkud nečekaně se do ní pustili plzeňský Miroslav Indrák s o hlavu větším sparťanem Petrem Kumstátem. "Nějak jsme se tam v rohu pošťuchovali. On mě pak strčil a já si to nechtěl nechat líbit," konstatuje Indrák.

Střet dvou různých váhových kategorií byl tak trochu jako klání Davida s Goliášem. Ovšem plzeňský bruslař se držel statečně. Vyletěl jako čertík z krabičky, nechtěl se vzdát. Uhýbal před údery dlouhých paží čahouna Kumstáta, seč mu síly stačily. Indrák dobře věděl, že je v nevýhodě, ovšem nezabrzdil. "Říkal jsem si, že do toho půjdu. Buď dostanu, nebo ne. Hlavou se mi nic nehonilo, na to nebyl na ledě čas," usměje se.

K události došlo ve 34. minutě, kdy Sparta ztrácela dva góly a marně hledala recept, jak překonat brankáře Machovského. "Dohrál jsem souboj, on mě zezadu sekl. Nenechám se osekávat od mladého kluka, navíc aby mi dával ruce do obličeje...," říká jasně Kumstát. Jako většina bitek se celý spor narodil bleskově, během dvou tří vteřin. "Vyplynulo to ze situace. Já nejsem žádný rváč, on asi také ne. Chvilku nám trvalo, než jsme vůbec shodili rukavice. Celkem mě překvapilo, že to vůbec odstartoval," dodává sparťanský útočník.

Rozhodčí Hodek se Součkem jim za rvačku udělali čtyři minuty, bitva pokračovala. Sparta se snížení dočkala až  ve 43. minutě z hokejky Martina Procházky. Ale víc jí Plzeň nedovolila. Hosté vytěžili maximum především díky parádní taktice a odpovědnosti všech hráčů. Škoda byla zpočátku lepší v pohybu i důslednosti ve středním pásmu. "Říkali jsme si, že Sparta má rychlé protiútoky. Chtěli jsme hlavně hlídat mantinely, aby nám soupeři neujížděli, to se podařilo. A také myslím, že jsme měli lepší nasazení. Šli jsme si za tím víc, dali jsme dva góly a to nakonec rozhodlo," konstatuje Indrák.

Vítěznou trefu zařídil elitní kanonýr soutěže Dominik Kubalík. Prosadil se po teči před Tomášem Pöpperlem, který měl při ráně Jakuba Lva zakrytý výhled. "Trenéři koukali na šampionát dvacítek a říkali nám, že máme hodně chodit do brány. Takhle padají góly - tečované, po střelách od modré," upozorňuje Indrák. Slova chvály má ale především pro Matěje Machovskému. "Náš gólman zachytal výborně, hodně mu můžeme děkovat za to, že jsme vyhráli."

Mnohem hůř se utkání hodnotí Petru Kumstátovi. Zatímco Plzeň získala ze čtyř utkání venku v řadě devět bodů, Sparta nepotvrdila plný zisk z pátečního zápasu pod otevřeným nebem v Brně. "Soupeř byl lepší v bruslení a osobních soubojích. Asi měl o něco větší šťávu. Nám naopak trošku chyběl drajv. Ale Plzeň hrála výborně, vůbec nás nepouštěla před svoji bránu. Byla důrazná a silná, to v dnešním hokeji rozhoduje," uznává někdejší reprezentant.

Domácím tentokrát nešly ani přesilovky, jinak parádní parketa Sparty. "Hodně jsme tam kombinovali, ale málo stříleli. Plzeň nám ukázala, jak se výhoda využívá. Před dalším zápasem s Třincem máme na čem pracovat," uzavírá. Zatímco Škoda si dá v úterý pohov, Sparta nikoli. V předehrávce 36.kola hostí od 18:30 hodin Třinec.

Sestřih utkání Sparta Praha – Plzeň

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz