Voda v bruslích i rukavicích! Podmínky v Ostravě jsou hrozné, zlobí se Nemec

Šimon Nemec | Foto: iihf.com

Hokejisté Slovenska si už mohli v utkání s Lotyšskem zajistit postup do čtvrtfinále. V atraktivním souboji, který před vyprodanou ostravskou arénou přinesl hned 85 střel na branku či rozuzlení až v sedmé sérii samostatných nájezdů, však padli 2:3. Jasno o čtyřech postupujících ze skupiny B bude až v úterý, kdy vyzvou dosud neporažené Švédsko.

Slováci, kteří k jistotě potřebovali jakékoliv vítězství, přitom začali skvěle. V prvním dějství zasypali Kristerse Gudlevskise 20 ranami, jenže nevyužili tři přesilovky a v čase 18:39 pykali. Skóre otevřel královéhradecký obránce Ralfs Freibergs.

„Byla to jedna z našich nejlepších třetin na turnaji, ale nedali jsme gól. Naopak jsme potom takový nešťastný inkasovali,“ mrzelo obránce Šimona Nemce.

Jeho tým ve třetí třetině předvedl otočku. Nejdřív Martin Pospíšil zajistil vyrovnání a v čase 58:16 rozjásal převážně modro-bílé tribuny Peter Cehlárik. Slovenskou euforii však už za 24 sekund utnul z extraligy dobře známý bek Oskars Cibulskis.

„Už jsme si možná mysleli, že je po zápase. Musíme se soustředit celých šedesát minut.“

„Už jsme si možná mysleli, že je po zápase. Ale jak jsme viděli, hokej je vrtkavý. Nemůže se nám stávat, že dostaneme takovou rychlou vyrovnávací branku, když otočíme. Musíme se soustředit celých šedesát minut,“ zlobil se bek New Jersey.

Jeho tým v prodloužení i díky skvěle chytajícímu Samuelu Hlavajovi přečkal dvě oslabení tři na čtyři, ale v nájezdovém thrilleru padl. Hrdinou střetnutí se stal Dans Ločmelis, který se v dovednostní disciplíně prosadil dvakrát a udržel lotyšské naděje na čtvrtfinále.

Slováci se na to nevymlouvali, po prohře si ale postěžovali na velké vedro v ostravském hokejovém chrámu. „Podmínky jsou tady hrozné, někdo by se na to měl podívat,“ kroutil hlavou 20letý hokejista.

„Nejsme roboti, ale lidi. Je tu takové teplo, že už v páté minutě máme mokré rukavice a nedá se vystřelit. V podstatě nemáme puk pod kontrolou. Už při rozcvičce je velké teplo, v šatně taky. Zažívám to poprvé, kompetentní lidé by se na to měli zaměřit,“ zlobil se Nemec.

„Nejsme roboti. Je tady takové teplo, že už v páté minutě máme mokré rukavice a nedá se vystřelit. Kompetentní lidé by se na to měli zaměřit.“

Kvalita ledu ale podle něj není špatná. „Organizátoři se snaží, jak můžou. Led není až tak špatný. Ale když máte vodu v bruslích i rukavicích, hraje se hokej těžko. Chtěli jsme tvořit, ale nešlo to. Musíme se s tím smířit,“ krčil rameny.

Slovensko už mohlo mít klid, místo toho se musí strachovat. Aktuálně je čtvrté, o tři body právě před Lotyšskem. O play off jej však připraví pouze prohra v základní hrací době se Švédskem a zároveň tříbodový zápis Lotyšů proti Spojeným státům.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz