A je to oficiální: trenér Růžička končí v Chomutově!

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Chomutov se dohodl s trenérem Vladimírem Růžičkou na ukončení smlouvy, která přitom měla platit ještě šest let. Nováček Chance ligy to oznámil v tiskové zprávě. Kdo bude jeho nástupcem, se ještě neví.

Partneři Českého hokeje

„Jednali a debatovali jsme poměrně dlouho. Rozhovory vyústily v dohodu, že se naše cesty rozejdou," řekl pro piratichomutov.cz statutární ředitel Milan Soukup. „Všechno proběhlo naprosto korektně, což otevírá prostor pro případnou spolupráci v budoucnu. Zároveň chci Vladimíru Růžičkovi poděkovat za práci, kterou pro náš klub odvedl.“ 

„Rozhodování pro mě bylo strašně těžké, protože jsem se v Chomutově usadil a mám to tady rád," přiznal Růžička. „Pro mě ale bylo jednoznačnou prioritou, abychom se hned vrátili do extraligy, což vedení vidí v tuhle chvíli jinak a chce přednostně ekonomicky stabilizovat klub."

„V tuhle chvíli smlouvu nikde nemám." 

Kam nyní někdejší reprezentační kouč zamíří? „Po náročné sezoně si ještě odpočinu, až potom začnu řešit, jaké budou moje další kroky, protože v tuhle chvíli smlouvu nikde nemám,“ prozradil na klubových stránkách Pirátů.

„Pro mě je stále na prvním místě ekonomická stabilizace klubu. Pokud by se hned povedl návrat do extraligy, bylo by to perfektní, ovšem vstupní podmínky nám tyhle ambice neumožňují," potvrdil na klubových stránkách Soukup, nový šéf chomutovského hokeje.

Kapitán olympijských šampiónů vedl Piráty v posledních čtyřech extraligových sezonách. Jednou s nimi došel do čtvrtfinále, pak dokonce do semifinále, jenže letos Chomutov i vinou špatné finanční situace spadl do Chance ligy. „Vladimír Růžička má stále ty nejvyšší sportovní cíle, které mu v současné krizové situaci nemůžeme slíbit," uzavřel Soukup.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz