Bartošák chytal dobře, ale problém byl v nás útočnících, ví Svoboda

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubičtí byli v prvním duelu v první i třetí třetině střelecky aktivnější, ve druhé třetině byl počet střel vyrovnaný. Dynamo nevyužilo povedený začátek a rychle vstřelený gól, Vítkovice se po obratu na 2:1 soustředily zejména na obranu. Těsný výsledek dokázaly ubránit i díky dobrému výkonu Patrika Bartošáka, jenž předvedl 46 úspěšných zákroků.

Nový fanshop

Dynamo zažilo v prvním kole Tipsport extraligy snový vstup do sezony, když se hned po dvaceti třech vteřinách hry ujalo vedení. Tomáš Rolinek předvedl ukázkový důraz před brankou a dostal kotouč za vítkovického brankáře. Jenže po úvodním gólu jako by Pardubicím zvlhl střelecký prach, do konce duelu už se neprosadily.

„Takový gól, jako dal Tomáš Rolinek, u toho bychom měli začít všichni, prostě se tlačit se do brány. Myslím si, že byl hlavně problém v nás útočnících, sice je těch střel hodně, ale kromě ran Petra Sýkory od modré nejsou tolik nebezpečné. Celou letní přípravu jsme hráli až na jednu výjimku na jeden dva góly. To je to, co musíme začít plnit,“ hledal klíč k úspěchu útočník Tomáš Svoboda.

Vítkovice otočily duel v Pardubicích, rozhodl Výtisk »

Vyrovnání Vítkovic přišlo sedm minut po pardubické trefě, Trončinský ztratil puk za svou brankou, čehož ihned využila posila hostů Samson Mahbod. Ostravský celek otočil skóre ve svůj prospěch ve 37. minutě, Jan Výtisk dostal puk u levého mantinelu od Deje a poslal ho z úhlu na bližší tyč, kde ho Kacetl nešťastně propustil mezi svými betony.

„Blbě se mi to hodnotí, když jsem byl na ledě. Pro nás asi smolný gól, on i první byl takový hloupý. Nevím, jestli tam bylo špatné postavení od nás od obránce, když si myslel, že je někde mimo bránu. Bylo to nějak pokryté, náhodný gól, ale to se bohužel stává. Myslím, že jsme prohráli jen proto, že jsme hráli na jeden gól,“ dodal Svoboda.

 

„Určitě bylo trochu nervozity hlavně na nových hráčích, kteří k nám přišli. Start jsme zvládli úplně skvěle, mužstvo bylo nahoře. Ale takovou zvláštní brankou jsme pustili Vítkovice ke srovnání, mužstvo se toho trochu leklo, co asi zase bude, a výsledkem toho byl asi druhý gól soupeře. Když jsme ubránili přesilovku soupeře pět na tři, věřil jsem, že jednu ze dvou přesilovek bychom mohli proměnit my,“ pojmenoval pardubický kouč Miloš Holaň hlavní faktory, které stály domácí první tři body v novém ročníku.

Důležitým mužem utkání byl vítkovický strážce klece Patrik Bartošák, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Letělo na něj celkem čtyřicet sedm střel, na Kacetla prošel puk o devatenáctkrát méně. „Musím říct, že chytal dobře, ale to jsme věděli, že pro ně to je stěžejní bod. Pokud jim zachytá brankář, tak to s nimi budeme mít těžké. Já si ale myslím, že hlavně byl problém v nás útočnících,“ ví Svoboda. V podobném duchu mluvil také Holaň: „Ve finální fázi jsme byli málo důrazní, nebyl tam nikdo, kdo by před ním stál.“

„Ve finální fázi jsme byli málo důrazní, nebyl tam nikdo, kdo by před Bartošákem stál.“

Vítkovický trenér Jakub Petr mohl být spokojenější, a to hlavně s tím, jak se jeho mužstvo vzchopilo po rychle inkasované brance. „Náš plán se zhroutil hned v prvním střídání, kdy jsme inkasovali, ale pak se z toho mužstvo otřepalo a snažili jsme se hrát aktivní celoplošný hokej. Myslím si, že jsme byly dvě třetiny aktivnější. Hodně času jsme hráli v soupeřově obranném pásmu a vynucovali jsme si tam fauly,“ chválil vítkovický kouč Jakub Petr.

„Chybou byla téměř dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou jsme nevyužily. Po inkasované druhé brance Pardubice zvýšily aktivitu a musím přiznat, že ve třetí části byly lepší. Již v průběhu druhé třetiny jsme hodně vsadili na defenzivu, opustili jsme od aktivního napadání. Naše obranná práce byla podpořena dobrým výkonem brankáře Bartošáka,“ cenil si Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz