Nejlepším golfistou mezi hokejisty je Škoda. Jak dopadli Pavelec a další?

Foto: hokejcharitygolf.cz

14. června 2019, 20:07

Marek Hedbávný

Už posedmé se na Kunětické hoře konalo mistrovství hokejistů v golfu. Středeční turnaj, který měl charitativní podtext a finančně se pomáhalo Petru Křepelkovi, vyhrál Vladimír Škoda.

Fanshop národního týmu

„Nebyl jsem z toho překvapený. Golfu se celkem věnuju a trénuju," přiznává někdejší útočník Motoru, jenž na mistrovství uspěl už podruhé. „Chci se tomu věnovat a třeba to i dotáhnout na profigolfistu. Dávám do toho spoustu volného času, takže uvidíme, k čemu to bude."

Pomáhá mu v golfu nějak hokejová kariéra? „Je to sice taky práce s holí, hokej jsem hrál ale nalevo a golf hraju napravo. Je to úplně jiný pohyb. Hokejistům to celkem jde, ale jestli je v tom nějaká výhoda, to nevím," říká Škoda.

Videoreportáž z Hokej Charity Golf Cup 2019

Letošního ročníku se zúčastnilo 43 hokejistů: ať už aktivních, tak bývalých. Do nejlepší desítky to dotáhli třeba Vojtěch Němec s Alešem Kotalíkem. Zahráli si i David Pospíšil, Dušan Salfický, Michal Bulíř, Radan Lenc, slávistické duo Jan Novák–Pavel Kolařík, litvínovští veteráni Viktor Hübl s Michalem Trávníčkem nebo olympijští vítězové Roman Čechmánek, Libor Procházka a Jaroslav Špaček.

Až ve čtvrté desítce celkového pořadí byste našli Jiřího Sekáče. „Golfově jsem si to moc neužil. Se svým výkonem rozhodně spokojený nejsem," kroutil hlavou. „Na golfu s dobrými lidmi je ale vždycky zábava. Tenhle turnaj je dobrá idea. Navíc se trošičku přispěje lidem, kteří to potřebují."

„Krásné počasí, moje hra ale nic moc," přidal se s úsměvem Ondřej Pavelec, který skončil devatenáctý. „Na téhle akci jsem byl poprvé a super. Kvůli tomu golf hraju, abych si ten den užil." 

„Tenhle turnaj je dobrá idea. Navíc se trošičku přispěje lidem, kteří to potřebují."

S myšlenkou pořádat golfový turnaj hokejistů přišel dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal. „Je to sedm let zpátky, kdy jsem si řekl, že golf hraje hodně kluků, takže bychom mohli pořádat takovéhle mistrovství," vypráví v současnosti trenér Prostějova. „Taky jsem si řekl, že by bylo fajn to spojit s charitou. Děláme to tedy pro lidi, kteří při sportu přišli k nějakému vážnému hendikepu."

Letos se přispívalo Petru Křepelkovi, který se v roce 2017 při zápase nižší německé soutěže zranil a po nárazu na mantinel je zatím stále na vozíčku. Poctivě ale rehabilituje.

Třiadvacetiletý Křepelka dostal šek na sto tisíc korun. „Moc si toho vážím. A moc všem děkuju," povídá kladenský odchovanec. „Použiji je na rehabilitaci, protože ta stojí hodně peněz. A asi i na vybavení baráku do budoucna."

Nejlepší hráči letošního turnaje

1. Vladimír Škoda (77 ran)
2. Jiří Látal (78)
3. Petr Macholda (81)
4. Pavel Brendl (84)
5. Jiří Vykoukal (85)
5. Lukáš Válek (85)
5. David Havíř (85)
8. Aleš Kotalík (87)
9. Vojtěch Němec (88)
10. Jan Heřman (90)

Kompletní pořadí najdete tady.

Vítězové dosavadních ročníků

2019: Vladimír Škoda
2018: Jiří Vykoukal
2017: Jan Novák
2016: Jiří Látal
2015: David Havíř
2014: Pavel Janků
2013: Vladimír Škoda

Komu se pomáhalo?

2019: Petr Křepelka
2018: Jan Povýšil
2017: Jiří Raul
2016: Jan Pavlů
2015: Jaroslav Otevřel
2014: Tomáš Zelenka
2013: Roman Bernat

O víkendu na hokej.cz dále vydáme samostatný článek o finanční pomoci pro Petra Křepelku a rozhovor s Jiřím Vykoukalem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz