Paráda pro Chance ligu! Toronto tam posílá svého obránce

Foto: Larry Brunt, Spokane Chiefs Photography

Dvacetiletý bek Filip Král by měl začátek sezony strávit na hostování v prvoligovém Přerově. Toronto na svém Twitteru potvrdilo, že mu starty za Zubry umožní.

Chance liga na Hokejka TV

Král už několik dnů s Přerovem trénuje. „V současné době řešíme všechny náležitosti, aby Filip mohl za Přerov i hrát,“ oznámil v úterý sportovní manažer Pavel Hanák.

Je teď už hotovo?

Zubři zatím Králův příchod nepotvrdili. A vzhledem k tomu, že Philadelphia oznámila hostování Davida Kašeho v Karlových Varech, aniž by bylo ještě vše dohodnuté mezi klubem a hráčem, je stále na místě určitá opatrnost.

Minimálně je ale vše na dobré cestě.

Pro Chance ligu by to byla skvělá zpráva! Král by patřil k nejlepším obráncům soutěže.

Toronto oznámilo hostování Krále v Přerově bez bližších detailů. Dá se ale předpokládat, že nadějný bek bude u Zubrů hostovat do listopadu. Tehdy v zámoří začnou tréninkové kempy. 

Král má za sebou tři povedené sezony v juniorské WHL, kde táhl Spokane. V uplynulém ročníku se blýskl 49 body (12+37) v 53 zápasech. Na jaře si díky tomu vysloužil nováčkovskou smlouvu s Torontem.

Blanenský odchovanec patří k nejtalentovanějším českým obráncům v současnosti. Už teď má za sebou velké úspěchy: získal titul s Kometou a navíc má historické zlato z Hlinkova memoriálu.

Před nadcházející sezonou, kterou pravděpodobně stráví na farmě v AHL, se zřejmě rozehraje v Přerově. Ale počkejme si ještě na potvrzení od Zubrů a další konkrétní informace.

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankáři: Daniel Dvořák, Martin Holík, Michal Postava, Jakub Kubík.

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Tomáš Dřímal, Jakub Kleiner, Jiří Klimíček, Jiří Weintritt, Matyáš Gréč.

Útočníci: Roman Pšurný, Tomáš Doležal, Vlastimil Dostálek, Radek Číp, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Filip Dvořák, Jan Süss, Daniel Indrák, Jaroslav Dvořák, Kamil Hajšman, Jan Štefka, Lukáš Zmeškal, Adam Hradil, Lukáš Peterka, David Dobša, Jan Fencl, Matěj Svoboda.

Foto: Larry Brunt, Spokane Chiefs Photography

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz