Štěstí v neštěstí. Centimetr níž a nemuselo mě bolet vůbec nic, mrazí Konráda

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

15. září 15:44

Adam Bagar

Slovenský brankář ve službách extraligové Olomouce Branislav Konrád se nadále zotavuje z ošklivého zranění, kdy jej v přípravném duelu proti Hradci Králové zasáhla do krku brusle Petra Koukala. Jak to s ním aktuálně vypadá? O tom se rozpovídal v rozhovoru na klubovém webu.

Týden hokeje 2021

33letý gólman se podrobil operaci, ale nyní už je doma a těší se na to, až si bude moci opět na sebe obléct brankářskou výstroj. „Momentálně se cítím celkem fajn. Samozřejmě mám nějaké bolesti, a to převážně v noci, jelikož musím nosit nákrčník. Moc se tedy nevyspím. Jsou dobré i horší dny, ale doufám, že se můj zdravotní stav bude co nejrychleji zlepšovat,“ přeje si.

Nějaký čas ale ještě musí na hokej zapomenout, utrpěl hned několik zranění. „Byl jsem kopnut bruslí, takže mám přeříznuté nějaké svaly v krku. Ten nejdůležitější, tedy zdvihač hlavy, mi v nemocnici sešili. Dále mám naštípnutý obratel a zasažené nervy, takže zčásti necítím rameno. Na pohyb to ale naštěstí nemá vliv,“ prozrazuje Konrád.

Vzhledem k tomu, kam jej brusle zasáhla, může nakonec mluvit o štěstí v neštěstí. „Je to tak. Když jsem říkal doktorům, že mě bolí rameno, tak mi odvětili, že mohu být rád, že je to „jen“ tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře,“ uvědomuje si.

Nešťastný souboj s hradeckým útočníkem už si nechce ani připomínat. „Neviděl jsem to. A ani nechci. Pamatuji si to ale dobře. Byl jsem u tyčky a díval se do rohu. Z druhé strany do mě hráč narazil, přičemž jak tam ještě přepadl přes jednoho z našich, tak mě zasáhl. Byla to nešťastná náhoda, prý mě trefil patou,“ popisuje olomoucký brankář.

„Je to tak. Když jsem říkal doktorům, že mě bolí rameno, tak mi odvětili, že mohu být rád, že je to „jen“ tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře.“

Po zásahu bruslí bleskově sprintoval na střídačku, ačkoliv dle svých slov přesně nevěděl, co se mu stalo. „Já si spíš myslel, že mi praskl nějaký sval, nicméně pak na mě někdo z ledu křičel, že je tam krev. Tak jsem se to snažil zatlačit, a najednou jsem cítil, že jsem měl prsty uvnitř v ráně. Najednou jsem tedy zpanikařil, jelikož první, co vás napadne, je přeříznutá tepna,“ líčí.

„Vzpomněl jsem si na Richarda Zedníka, který právě takto dostal bruslí do krkavice, přičemž on také hned jel na střídačku, čímž si zachránil život. Lékaři mi ihned na krk dali ručník, nicméně na hráčské lavici nebylo místo, a tak jsem se položil na zem, abych vytvořil větší prostor,“ dodává Konrád s tím, že Petr Koukal se mu pak omlouval. „Ale určitě to není jeho vina, tohle se stává.“

„23. září mám kontrolu na neurologii a na ORL, takže tam bych se měl dozvědět více. Nejspíše už sundám nákrčník, načež se s lékaři domluvím na nějakých rehabilitacích a lehčích trénincích. Doufám, že se vrátím co nejdříve.“

S lékaři se ještě o možném termínu návratu na led nebavil. „Úplně přesně to nevím, nicméně 23. září mám kontrolu na neurologii a na ORL, takže tam bych se měl dozvědět více. Nejspíše už sundám nákrčník, načež se s lékaři domluvím na nějakých rehabilitacích a lehčích trénincích. Doufám, že se vrátím co nejdříve,“ hlásí Konrád.

Ten po propuštění z nemocnice jako první zamířil do olomoucké plecharény. „Je to tak. Bydlím kousek, takže jsem manželce řekl, že nejdřív chci pozdravit kluky, a pak teprve pojedu domů. Strávil jsem tedy asi dvacet minut v šatně a jsem rád, že jsem je mohl vidět. Teď budu chodit do kabiny častěji, jelikož je mi lépe,“ usmívá se na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz