Vítkovice zapojily Šišovského či juniory. Do Tater letos nejedou

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Do druhého měsíce letní přípravy vstupují vedle dalších klubů také Vítkovice. Společné tréninky doplnilo několik „nových“ hráčů.

partneři českého hokeje

„Zatím vše probíhá dobře, bez problémů, především těch zdravotních,“ pochvaluje si na klubových stránkách hlavní kouč Mojmír Trličík, který k mužstvu přišel v průběhu loňské sezony a po splnění jediného zásadního cíle – záchrany – pokračuje i do té nadcházející.

Vítkovická příprava trvá od 4. května a na starosti ji má především kondiční trenér Igor Horyl. Nejvíc hokejisté využívají svou vlastní arénu. „Ať už jde o posilovnu, atletickou halu a od minulého týdne také plochu v Multifunkční hale. Kromě toho samozřejmě chodíme i ven, trénovali jsme na atletickém stadionu, v přírodním prostředí Bělského lesu,“ jmenuje Trličík.

A chybět nebudou ani „kopečky“. „V plánu máme i využít sjezdovku na Skalce a pořád máme v programu i kondiční výšlap na Lysou horu,“ líčí vítkovický kouč.

Na větší kopce si však Ostravané nejspíš musejí nechat zajít chuť. Není řeč ani tak o Pustevnách, kam posledních devět let chodili s fanoušky, ale součástí letní přípravy pro ně bývalo i velké červnové soustředění v Tatrách.

Vzhledem k pandemii koronaviru letos zřejmě nevytáhnou paty z města a blízkého okolí. „Soustředění mimo Česko je zatím velice nepravděpodobné s ohledem na momentální mezinárodní situaci,“ informuje klub. Je pravda, že hranice do některých států včetně Slovenska už jsou čerstvě otevřené, ale touto dobou už stejně mají všechny kluby přípravu do puntíku nachystanou.

Společné tréninky se nadále netýkají několika, především zkušených hráčů. Individuálně se připravují Zbyněk Irgl, Ondřej Roman, v Brně zase Martin Dočekal, Patrik Koch a Jan Hruška a na západě Čech „Plzeňáci“ Jan Schleiss s Tomášem Kubalíkem. Zato jiní už se k týmu připojili.

„Po krátkém individuálním úvodu se do společné přípravy zapojil Lukáš Kovář. Po problémech se zuby se přidal Josef Mikyska. S týmem od tohoto týdne trénuje i Peter Šišovský, který musel počkat na rozvolnění krizových opatření, aby mohl dorazit ze Slovenska,“ líčí Mojmír Trličík.

Nováčky v přípravě jsou dva hráči vítkovické juniorky. „Konkrétně jde o Tomáše Machů a Reného Smolku, kteří se tak připojili k širšímu kádru A-mužstva,“ říká kouč. Oba dva patří mezi talenty zadních řad ročníku 2003, Machů v loňské sezoně získal bronzovou medaili na World U17 Hockey Challenge a rovněž Smolka má drobné reprezentační zkušenosti.

Z mladíků k nim přidejme ještě Ivana Ivana. Vítkovický odchovanec strávil minulý ročník v kanadské QMJHL, ale teď se chystá se svým mateřským celkem. Pokud zámořské soutěže jen tak neodstartují, je velmi pravděpodobné, že by zabojoval o místo v extraligovém kádru.

„Pan trenér Mojmír Trličík mě trénoval i v juniorce a pak šel k áčku, takže jsme se o tom už spolu bavili, že kdyby náhodou ta situace nastala, tak bych se zkusil probojovat do sestavy,“ prozradil Ivan v nedávném rozhovoru na hokej.cz.

Jedno jméno naopak přípravu opustilo. Ačkoli se Daniel Kurovský v klubu nedohodl na nové smlouvě, dál se připravoval částečně s týmem a částečně sám. Ve středu ho ovšem jako posilu oznámili Oceláři, takže nyní už jede v Třinci podle jejich not.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz