Král střelců i bodování Ligy mistrů! V extralize se ale od Lakatoše čeká víc

Dominik Lakatoš | Foto: hc-vitkovice.cz

Letošní finále Ligy mistrů se obešlo bez účasti extraligových klubů, přesto se v Ženevě v dobrém mluvilo také o českém hokeji. Finálový duel mezi Servette a Skelleftou (3:2) řídili na čarách rozhodčí Josef Špůr s Jiřím Svobodou a vítkovický Dominik Lakatoš ovládl statistiky právě skončeného ročníku.

26letý útočník nasbíral 12 bodů. Stejně jako ženevští šampióni Sami Vatanen s Tannerem Richardem, kteří ale odehráli o dva zápasy více a navrch nebyli tak střelecky úspěšní jako Dominik Lakatoš.

Ten nastřílel hned sedm branek, navrch přidal pět nahrávek a byl oficiálně vyhlášen LGT Top Scorerem Champions Hockey League v sezoně 2023/24.

Svými výkony si řekl i o nominaci na nejužitečnějšího hráče soutěže. Mezi pěticí vybraných figurovali hned dva vítkovičtí borci – Lakatoše doplnil ještě brankář Matěj Machovský, který se blýskl úspěšností zákroků 96,82 % a průměrem 0,98 inkasované branky na zápas.

Vítězem ankety, v níž hlasovali také samotní fanoušci, se nakonec stal Vatanen. Olympijský vítěz i mistr světa z roku 2022 a obránce s letitými zkušenostmi z NHL pomohl švýcarskému týmu k triumfu třemi góly a devíti asistencemi.

Ale zpátky k Lakatošovi. Nejlepší střelec Ligy mistrů v neděli při vítězství 2:1 na olomouckém ledě nečekaně chyběl ve vítkovické sestavě, přestože byl zcela fit.

Trenérský štáb Ridery v útoku postrádal Rastislava Deje, Jakuba Kotalu a Marka Kaluse, ale i tak se nebál kapitána posadit. „Dominik nebyl nominován na utkání. To je celé. Více k tomu nechci říkat,“ hlásil po zápase hlavní kouč Pavel Trnka.

V minulých letech sbíral Lakatoš skoro bod na zápas, letos jich ve 44 utkáních zapsal 29 za 12 branek a 17 nahrávek. Zároveň v jeho statistikách svítí rovněž nelichotivých -10 v bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech.

I když je Lakatoš na čele týmové produktivity, ve Vítkovicích od něj zkrátka čekají víc. Vrátí jej trenéři ve středeční dohrávce 24. kola s Brnem do sestavy, nebo se budou řídit tím, že vítězná sestava se nemění?

Utkání mezi Riderou a Kometou je na programu od 17:30.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz